Українсько-ізраїльський консорціум за 1,2% нагляне, як турки ремонтують міст біля Макарова
25.09.2023   //  

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області 12 вересня за результатами тендеру замовила Консорціуму «Україна – андасат – Ізраїль» послуги технічного нагляду на 5,25 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2023 року Консорціум здійснюватиме технічний нагляд за капітальним ремонтом шляхопроводу на км 54+863 автомобільної дороги загального користування державного значення Т-10-19 Феневичі – Бородянка – Макарів – Бишів у Київській області. Це потрібно для забезпечення якості виконання робіт відповідно до проектної документації і нормативки.

Підрядником із капремонту за 444,24 млн грн є турецька компанія «Doğuş Inşaat Ve Ticaret A.Ş.», а інженером-консультантом – Консорціум «Укр&Гео Супервіжн» за 8,70 млн грн.

Вартість технагляду 5,25 млн грн складає 1,2% від вартості капремонту 444,24 млн грн.

Дорожчими конкурентами на тендері були представництво «Дохва Інжинірінг Ко., Лтд», ТОВ «Архітектурний офіс» і ТОВ «Інжиніринг Корп.». Формальна економія становить 1,5%.

ТОВ «Інжинірингова компанія «Автомагістраль» скаржилось в АМКУ на дискримінацію. В тендерній документації замовник вимагав, щоб учасники на інженера з охорони праці надали сертифікат, виданий органом із сертифікації персоналу будівельної галузі, акредитованим саме Національним агентством з акредитації України, про відповідність вимогам стандарту СОУ-С-001:2016 «Процедура сертифікації фахівців будівельної галузі». Скаржник доводив, що це не обов’язково, замовник заперечував, однак адмінколегія наказала змінити вимогу. І замовник змінив її на «акредитованим в установленому чинним законодавством порядку».

Консорціум «Україна – андасат – Ізраїль» створений в липні 2023 року. Учасником з боку України є київське ТОВ «ІК-Проект» Лариси Литвиненко з Броварів і Людмили Пархоменко із Києва. Остання відома як столична адвокатка. Учасниками з боку Ізраїлю є два компанії: «Клік Нікайон ВеТіпауль БеАцафот» (англійською «Click Cleaning and Flood Treatment Ltd.») і «Ахзака ВеНігуль Мевнім Давид Міллер» (англійською «Buildings and Building Management David and Miller Ltd.»), представляти які уповноважена та ж сама Людмила Пархоменко.

До 2018 року засновниками «ІК-Проект» були Дмитро Барзилович, Олександр Непомнящий, Ігор Власенко, Юрій Прав і ГС «Національна асамблея розбудови України». Спілку, яка нині називається «Безпека автомобільних доріг», створили ВГО «Асоціація експертів будівельної галузі», ВГО «Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об’єктів архітектури» та ВГО «Гільдія проектувальників у будівництві» (див. статтю «Схема корупційної удавки на будівельному ринку #5655»). Раніше, до 2016 року «ІК-Проект» належала Ганні Єрмоловій.

Директором Консорціуму є Ольга Крижня з Черкащини, яка також очолює «ІК-Проект», а підписантом – Андрій Комаров. Новостворений консорціум уперше отримав державний підряд через «Прозорро», а фірма «ІК-Проект» із 2016 року натендерила 41,92 млн грн.

Анна Сорока, «Наші гроші»