Поліція дала 89 мільйонів на встановлення «Hikvision» з реєстру «Спонсорів війни» із коштовним бетоном
21.09.2023   //  

Головне управління Національної поліції в Черкаській області 6 вересня за результатами тендеру уклало угод у з фірмою «Інженіринг-Аналітика» про реконструкцію та модернізацію Комплексної системи безпеки за 89 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч реконструюють і модернізують Комплексну систему безпеки за адресою замовника по вул. Смілянській, 57. Зокрема мова про монтаж обладнання компанії «Hikvision» (Китай).

У підсумковій відомості ресурсів бетон В15 М-200 F100 крупністю заповнювача більше 40 мм на 2,79 млн грн враховано по 5 875 грн/куб. м, проте у стовпчиках вартості доставки і складських витрат стоять прочерки. Це може означати або виробництво суміші на місці, або включення вартості доставки на невідому відстань і складських витрат у відпускну ціну.

Ціни у підсумковій відомості ресурсів без ПДВ

 

На сайті столичної групи «Ковальська» бетони В15 М-200 із вищою морозостійкістю F200 продаються по 2 817-2 991 грн/куб. м, що вдвічі дешевше. Днями на тендері Черкаської міськради бетон В15 М-200 такою ж крупністю заповнювача і невідомою морозостійкістю коштував 2 952 грн/куб. м, що теж удвічі дешевше. У серпні він траплявся у Драбові вдвічі дешевше – по 2 658 грн/куб. м та в Умані в півтора раза дешевше – по 3 927 грн/куб. м.

Вибірково перевірні ціни залізобетонних опор, кабелів і проводів відповідають ринковим.

Анонімна фірма нагадала замовнику в запитаннях до процедури, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло компанію «Hikvision» до переліку міжнародних спонсорів війни. Підставою для цього стала її робота в РФ, а саме постачання обладнання подвійного призначення, яке може використовуватися у воєнних цілях, та наповнення завдяки їм бюджету РФ. На думку аноніма, дозволивши постачання її обладнання, замовник «автоматично погоджується на використання обладнання компанії спонсора війни, яка постачає агресору критично важливе обладнання, як-от дрони, тепловізори та камери спостереження, яке може бути використане для ведення війни проти України». Фірма попросила виключити можливість постачання обладнання виробництва «Hikvision».

Замовник відповів, що обладнання визначене проектно-кошторисною документацією, а тому змінити його можна, лише змінивши її, що стане додатковим фінансовим навантаженням на бюджет. Крім того, він передаватиме підряднику до монтажу обладнання «Hikvision» на 100 млн грн, придбане торік. На думку замовника, зупинка робіт вплине на розкриття злочинів «по гарячих слідах», встановлення злочинців і правопорушників тощо. При цьому замовник послався на роз’яснення НАЗК, де було сказано, що «мета і завдання НАЗК – репутаційний тиск, а юридичним наслідком співпраці з міжнародним спонсором війни є репутаційний». А також він додав, що Рада Національної безпеки і оборони України не накладала санкції на «Hikvision». Тому, мовляв, аргументованих підстав міняти тендерну документацію немає.

Нагадаємо, у серпні Тендерна колегія АМКУ підтвердила правоту Золочівської сільради, яка не захотіла, щоб їй на тендері пропонували продукцію «Hikvision» з Реєстру НАЗК «Міжнародні спонсори війни».

Столична «Інженіринг-Аналітика» належить Олегу Сохану, Володимиру Перепелиці та Валерію Клебану. Клебан працював у СБУ, де займався кібербезпекою. Також він працював у департаменті інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, який тоді очолював Юрій Назаров, зять одного з лідерів забороненої проросійської партії ОПЗЖ Юрія Бойко. Під час роботи Назарова, КМДА закуповувала саме китайську продукцію «Хіквіжн» для системи відеоспостереження Києва з функцією розпізнавання обличь. «Інженирінг-аналітика» у ті часи отримала підряди на поставки китайських товарів для КМДА на суму 291 млн грн.

Анна Сорока, «Наші гроші»