У ремонт лабораторії МОЗ внесли Церезіти для підлог удвічі дорожче ринку
19.09.2023   //  

ДП «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України» 30 серпня за результатами тендеру уклало угоду з фірмою «Містобудування України» щодо ремонту лабораторії в Києві вартістю 39,94 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч виконають капітальний ремонт орендованого нежитлового приміщення Лабораторії з контролю якості медичних імунобіологічних препаратів Державного експертного центру МОЗ України, розташованого по вулиці Антона Цедіка, 14 у Шевченківському районі Києва.

У підсумковій відомості ресурсів 467 тис грн припадає на стяжку Ceresit по 21,97 грн/кг (тут і далі ціни з ПДВ). В «Епіцентрі» стяжка для підлоги Ceresit коштує 170 грн за мішок вагою 25 кг, тобто по 6,80 грн/кг. Це втричі дешевше за кошторисну ціну. При цьому в стовпчиках вартості доставки та складських витрат стоять прочерки. Це може означати, що їх включили у відпускну ціну. Проте об’єкт знаходиться між трьох «Епіцентрів» на відстані близько 8 км, тому гіпотетична доставка звідти не може підняти ціну в понад два рази.

Ціни у підсумковій відомості ресурсів без ПДВ

 

Ціни в «Епіцентрі» з ПДВ

 

Так само з іншим продуктом Ceresit на 292 тис грн. Йдеться про самовирівнювальну підлогу CN 69, яку врахували у кошторис по 36,48 грн/кг. На сьогодні «Епіцентр» продає її по 380 грн за мішок вагою 25 кг, тобто по 15,20 грн/кг. Це вдвічі дешевше від кошторисної ціни.

Ціни у підсумковій відомості ресурсів без ПДВ

 

Ціни в «Епіцентрі» з ПДВ

Найбільшу суму в 11,86 млн грн відведено на перегородкові панелі LeoCon Профі товщиною 102 мм із дверима по 33 336 грн/кв. м. Вони мають покриття з порошкової фарби RAL9010 і внутрішнє заповнення мінватою з групою горючості НГ. Також 1,25 млн грн іде на пристінні панелі LeoCon Еко товщиною 14 мм з покриттям з порошкової фарби RAL9010 по 11 798 грн/кв. м. Це металеві панелі для чистих приміщень. Їхніх цін немає у відкритих джерелах.

Ще 3,97 млн грн відведено на 15 розстібних механічних внутрішніх дверей Стандарт по 265 тис грн/шт. Вони з алюмінієвого профілю з внутрішнім наповненням із мінвати щільністю 120 кг/куб. м для прорізу 1000х2100(h), із герметичним склопакетом із загартованого скла 400х600(h) у стандартній комплектації. Крім того, двері додатково укомплектовані замком, доводчиком, відбійником, ущільнюючим нижнім поріжком і автоматикою для розсування.

Фірма отримала підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов.

Держаудитслужба перевіряє тендер на підставі виявлених нею ознак порушень закону.

Запорізьке «Містобудування України» належить Світлані Кирильченко з Кам’янського, а директором є Юрій Брусник. Однак до 2021 року засновником фірми був Сергій Чухно із Кам’янського. Він вийшов з цієї фірми після того, як в 2021 році обійняв посаду директора КП «Містшляхсервіс» Кам’янської міськради. Крім того, у 2022-2023 роках він певний час був керівником КП «Міський спецкомбінат» Кам’янської міськради. Раніше, до 2020 року Чухно був начальником газового господарства КП «Тепломережа» Кам’янської міськради.

Із 2020 року фірма отримала підрядів на 611,53 млн грн. Переважно вони стосувалися ремонту лікарень Кам’янського. Подекуди ціни будматеріалів були дуже завищеними.

ДП «Державний експертний центр МОЗ України» – це уповноважена цим міністерством спеціалізована експертна організація у сфері доклінічного вивчення, клінічних випробувань та державної реєстрації лікарських засобів. Із 2021 року його очолює Михайло Бабенко.

Анна Сорока, «Наші гроші»