«Енергоатом» вдвічі задрав ціни на бетон для проекту по переробці радіоактивних відходів на 168 млн
18.09.2023   //  

ВП «Атомпроектінжиніринг» ДП «НАЕК «Енергоатом» 24 серпня уклав угоду з ТОВ «Атоммонтажсервіс» про будівництво комплексу по переробці радіоактивних відходів на Хмельницькій АЕС на 168,26 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч мають виконати закриття теплового контуру з монтажем основного устаткування блоку переробки радіоактивних відходів на ХАЕС. Роботи закупили без торгів, написавши, що їх може виконати виключно певний суб’єкт господарювання у випадку відсутності конкуренції з технічних причин. Проте кошторисну документацію все ж оприлюднили.

Найбільша сума у 39,85 млн грн іде на просторові каркаси з невідомими характеристиками по 205 тис грн/т. Ще 30,94 млн грн відведено на щити опалубки по 7 266-8 680 грн/кв. м, про які також нічого достеменно невідомо. Однак у підсумковій відомості ресурсів є й зрозумілі позиції, зокрема готові бетонні суміші. Причому однакові види враховані по різних цінах.

Наприклад, основний обсяг бетону В30 М400 крупністю заповнювача більше 40 мм на 7,89 млн грн коштує 4 097 грн/куб. м. Це чиста відпускна ціна, бо вартість доставки на 30 км і складські витрати вказані окремо – 618 грн і 94 грн за кубометр. А поряд такий бетон коштує вже вдвічі дорожче – 8 300 грн/куб. м, проте у стовпчиках вартості доставки та складських витрат стоять прочерки. Це може означати або виробництво суміші на місці, або включення вартості доставки на невідому відстань і складських витрат у відпускну ціну.

Або ж навпаки: основний обсяг бетону В30 М400 крупністю заповнювача 10-20 мм на 3,00 млн грн зазначено по 8 241 грн/куб. м із прочерками у стовпчиках вартості доставки та складських витрат, а ще трохи на 30 тис грн – по чистій відпускній ціні 4 157 грн/куб. м.

Ціни у підсумковій відомості ресурсів без ПДВ

 

У будь-якому разі всі ці ціни значно вищі від ринкових.

Рівненський виробник «Захід-Авто Бетон» у серпні пропонував бетони В30 М400 класу П3 за легкоукладальністю по 2 840 грн/куб. м і класу П4 (під бетононасос) по 3 015 грн/куб. м.

Ціни у прайс-листі «Захід-Авто Бетон» із ПДВ

 

У серпневому прайс-листі київської групи «Ковальська» бетони В30 для будівництва і підлог зазначені по 3 168-3 624 грн/куб. м, а для відкритих майданчиків і доріг – по 4 248 грн/куб. м.

Ціни у прайс-листі «Ковальської» з ПДВ

 

Крім того, нещодавно «Укренерго» оприлюднило ціни матеріалів у проектах із будівництва захисту від «шахедів» на електричних підстанціях по Україні. У них міцніший бетон С32/40 (це відповідає класу В40, який відсутній в «Енергоатома») врахований по 3 900 грн/куб. м.

Гарячекатана арматурна сталь класу А-1 обійдеться у 60-63 тис грн/т, а класу А-ІІІ – у 57-70 тис грн/т. У стовпчиках вартості доставки та складських витрат переважно теж прочерки. В «Укренерго» гарячекатана арматурна сталь класу А-ІІІ була врахована по ціні 36 570 грн/т.

«Атоммонтажсервіс» із міста Нетішин Хмельницької області належить Володимиру Вознюку та депутату Нетішинської міськради і голові фракції «Батьківщини» Сергію Вознюку. Раніше компанія приходила на тендери «Енергоатома» із продукцію ВАТ «СвердНДІхіммаш» із групи «Атоменергомаш» зі складу російського державного концерну «Росатом». Також «Атоммонтажсервіс» був субпідрядником угорської компанії «EVIG Mérnök-Vállalkozói Kft», яка поставляла «Енергоатому» продукцію угорської компанії «Ganz Engineering es Energetikai Gepgyarto Kft» зі складу того ж держконцерну «Росатом».

Загалом із 2016 року «Атоммонтажсервіс» отримав державних підрядів виключно в «Енергоатома» та підрозділів Нетішинської міської ради на суму 2,27 млрд грн.

Анна Сорока, «Наші гроші»