Оточення Вілкула за 133 млн асфальтуватиме Кривий Ріг: асфальт нормальний, а ЩПС, бетон і пісок дорогі
08.09.2023   //  

Департамент розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради 16 серпня за результатами тендеру замовив ТОВ «Весташляхбуд» поточний ремонт вулиць і доріг комунальної власності міста на 133 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Фірма ремонтуватиме вулиці й дороги Кривого Рогу до кінця цього року. Мова про холодне фрезерування, влаштування асфальтобетонного покриття, ремонт водовідведення, а також нанесення розмітки. Роботи оплачуватимуть протягом десяти робочих днів після виконання.

У відомості ресурсів найбільше відведено на асфальтобетони, але їхнє точне маркування не вказане. Дрібнозернистий типів А, Б, В коштує 5 364-5 604 грн/куб. м, а крупнозернистий без зазначення типу – 5 280-5 364 грн/куб. м. Це на рівні середніх цін по Дніпропетровщині, встановлених у липні  моніторингом «ДерждорНДІ».

Крім того, значні кошти припадають на готову піщано-щебеневу суміш №7 по 1 492 грн/куб. м. Липневий моніторинг «ДерждорНДІ» показує, що ціна ЩПС №7 на Дніпропетровщині становить 897 грн/куб. м. А це на 66% дешевше за кошторисну ціну від «Весташляхбуду».

Пісок коштує 1 836 грн/куб. м. У вищезгаданому моніторингу його ціна вп’ятеро нижча – 348 грн/куб. м. Крім того, місцева компанія «СтартСтрой» пропонує кар’єрний пісок по 400 грн/т і митий річковий пісок по 450 грн/т без урахування доставки. За даними калькулятора на її ж сайті, кубометр першого виду важить 1,55 т, а другого – 1,65 т. Ціна в перерахунку на об’єм складає відповідно 620 грн/куб. м і 743 грн/куб. м, що вдвічі-втричі дешевше від тендерної.

Бетон В15 М200 врахували по 4 216 грн/куб. м. На місцевому сайті «Кривбастрансбуд» він пропонується по 2 780 грн/куб. м, тобто в півтора раза дешевше. А на сайті столичної групи «Ковальська» бетони В15 коштують 2 616-2 991 грн/куб. м, що принаймні на 41% дешевше.

Монополіст на поточний ремонт і утримання доріг у Кривому Розі «Весташляхбуд» отримав підряд без конкуренції, бо на тендер більше ніхто не прийшов. Засновниками фірми зараз є:

  • Ганна Лаврешина;
  • ТОВ «Грінфорт-С», яке належить Самвелу Єганяну та АТ «ЗНВКІФ «Нортон», де найбільшу частку 5% має ПрАТ «Страхова компанія «Велес» подружжя Сардарянів;
  • Менахем Мендел Едері, який є сином головного рабина Кривого Рогу Лірона Едері.

Лаврешина разом із Наталією Євсюковою володіє криворізьким ТОВ «Нара-Авто», як торгує автомобілями. Свого часу ним керував Ігор Лаврешин, а нині керує Олександр Євсюков. Ці двоє були помічниками покійного колишнього нардепа від Партії регіонів та «Опоблоку» Костянтина Павлова. У 2020-2021 році останній був мером Кривого Рогу від «ОПЗЖ».

Крім того, раніше співзасновницею фірми «Нара-Авто» була Надія Любоненко – дружина ексмера Кривого Рогу та колишнього нардепа від Партії регіонів Юрія Любоненка.

Павлов свого часу був заступником Юрія Любоненка та Юрія Вілкула на посаді мера, однак і після того ці троє продовжували разом брати участь у заходах у Кривому Розі.

До 2012 року «Весташляхбудом» співволоділа Каріне Сардарян – дружина одеського бізнесмена Сурена Сардаряна. Останнього пов’язує багаторічна дружба і спільні бізнес-інтереси з виконувачем обов’язків мера Кривого Рогу і депутатом Криворізької міськради від власної партії Юрієм Вілкулом, а також із його сином Олександром Вілкулом, який раніше був головою Дніпропетровської ОДА та нардепом від «Опозиційного блоку».

Анна Сорока, «Наші гроші»