«Ірпінські Липки» відновлять за 605 мільйонів, бо дешевша фірма помилилась у кошторисах
05.09.2023   //  

Департамент регіонального розвитку Київської ОДА 17 серпня за результатами тендеру замовив фірмі «Навітехсервіс» капітальний ремонт зруйнованого внаслідок російського вторгнення будинку в Ірпені за 605 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2024 року мають виконати капітальний ремонт багатоквартирного житлового будинку по вулиці Гостомельське шосе, 24/1. Це зруйнований росіянами ЖК «Ірпінські Липки», відновлення якого у медіа дуже приблизно оцінювали у $6 млн (219 млн грн).

Зокрема там повинні відремонтувати та підсилити конструктивні залізобетонні елементи, перегородки і стіни, відновити шатрове покриття мансардного поверху, влаштувати покрівлі, прорізи, цоколь, фасад, інженерні мережі, протипожежні системи, ліфти, оздоблення, вхідні групи, систему поливу і тіньові навіси, придбати меблі, озеленити територію тощо. Роботи оплачуватимуть протягом 100 днів після виконання, однак можливий аванс у розмірі 30%.

У підсумковій відомості ресурсів 28 млн грн припадає на віконні блоки з металопластика по 6 тис грн/кв. м (тут і далі ціни й суми вказано з ПДВ). Їхні характеристики не зазначені, що не дозволяє порівняти ціну з ринком.

Ще 21 млн грн піде на міжкімнатні дверні блоки по 22 800 грн/шт. Їхні характеристики теж невідомі, але в «Епіцентрі» продаються міжкімнатні двері прихованого монтажу з позначкою програми «єВідновлення» по 15-21 тис грн. Без позначки двері є як дорожчі, так і дешевші.

Крупнозерниста ремонтно-відновлювальна суміш Ceresit CD 22 на суму 10 млн грн коштує 64 грн/кг. Наразі в інтернет-магазинах її можна знайти трохи дешевше – по 4051 грн/кг.

Бетон готовий важкий В25 М350 крупністю заповнювача 10-20 мм включили в кошторис по 3 840 грн/куб. м. На сайті групи «Ковальська» різновиди рядового бетону В25 М350 продають по 2 916-3 267 грн/куб. м, а літнього дрібнозернистого – по 3 123- 3 639 грн/куб. м, що дещо дешевше.

Єдиним конкурентом була фірма «Нідком», яка запропонувала на 41% нижчу ціну 430 млн грн. Замовник відхилив її через недоліки у кошторисах. Вона не включила в договірну ціну кошти на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами. Натомість його конкурент «Навітехсервіс» включив у договірну ціну такі кошти в розмірі 120 млн грн. Це складає 20% від ціни пропозиції «Навітехсервісу».

Також «Нідком» допустив дрібні огріхи у кошторисі. Наприклад, врахував водостійкий силіконовий герметик у обсязі 760 кг замість передбачених технічним завданням 764 кг, кутовий профіль у обсязі 6 717 м замість 6 673 м, цокольний профіль у обсязі 44 м замість 88 м. Ще фірма не врахувала деякі дошки, трійники, дюбелі та кнопки.

Відхиливши дешевшого учасника, замовник обрав наступний за ціною «Навітехсервіс».

Довідково:

Зараз харківським «Навітехсервісом» володіють директорка Марина Ткаченко з Києва та Владислав Дирін із Дніпра. Ткаченко також володіє фірмами «Надійні земельні інвестиції» сама і «Михайлівське» разом з Миколою Удовиком. Дирін зареєстрований ФОПом у галузі торгівлі будматеріалами і меблями, а також володіє дніпровською фірмою «Концепт Хауз».

До 2022 року засновником і директором «Навітехсервісу» був киянин Євген Невєров, який володіє київським ТОВ «Графіт Груп», котре займається комп’ютерним програмуванням. До 2020 року він лише керував «Навітехсервісом», а засновником був Олег Гуревич, радник екс-голови Харківської ОДА Михайла Добкіна з питань паливно-енергетичного комплексу.

Гуревич також володіє ТОВ «Компанія Трейд Ойл», чий номер телефону +380577140568 співпадав із ТОВ «ЄФГ Трейдинг», яке записане на узбека Жамшида Саідова. Останнє судилося з Міноборони щодо поставки палива. Цей самий номер належить ТОВ «АМК Сервіс», у якого мерія Харкова орендувала вживаний громадський електротранспорт.

«ЄФГ Трейдинг» є роздрібним підрозділом чугуївського ПП «НП-Трейдінг». Ця фірма зареєстрована на узбека Баходіржона Тешабоєва, але раніше засновниками «НП-Трейдінг» були вказані донеччанин Дмитро Осокін і ТОВ «Компанія з управління активами «Ореола» харків’янина Олексія Коваленка. Ця КУА управляла активами венчурного фонду «Титул», чиї акції вказував у декларації колишній нардеп Дмитро Добкін («Опозиційний блок»).

Із 2019 року «Навітехсервіс» набрав підрядів на 929 млн грн, з яких цей – найбільший.

Бориспільським «Нідкомом» володіють Андрій Мозговий із Черкащини і Леонід Дорош з Києва, а керує Максим Лазаренко. Частку в фірмі раніше мала невістка першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника. Із 2019 року «Нідком» натендерив 1,09 млрд грн.

Анна Сорока, «Наші гроші»