У кошторис ремонту лікарні за 78 млн включили томограф і рентген, щоб не проводити окремі торги
04.09.2023   //  

Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому 22 серпня за результатами тендеру замовило фірмі «Алсвіт Плюс» ремонт лікарні за 78 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2024 року фірма повинна виконати капітальний ремонт системи киснепостачання із влаштуванням систем вентиляції приймального відділення Дитячої міської клінічної лікарні Полтавської міської ради по вулиці Олександра Бідного, 2. Зокрема виконають демонтажні та ремонтно-будівельні роботи, замінять вікна, двері й вітражі, влаштують підлоги, стіни, стелі, опалення, вентиляцію, кондиціонування, водопровід, каналізацію, електроосвітлення, електросилове обладнання, автоматичну пожежну сигналізацію, систему двостороннього переговорного зв’язку, комп’ютерну мережу тощо, а також придбають медичне обладнання, меблі та інвентар. Роботи будуть оплачувати протягом трьох місяців після їх виконання.

У підсумковій відомості ресурсів найбільша сума припадає на 32-зрізовий комп’ютерний томограф Insitum 32 – 18,60 млн грн (тут і далі тендерні ціни без ПДВ). Його комплектація невідома. За відкритими даними, виробником є китайська компанія «Sinovision Technologies (Beijing) Co., Ltd.». Нині одеський інтернет-магазин «Goodmedika» пропонує такий томограф саме за стільки – 18,60 млн грн, або $509 тис. А понад рік тому, в червні 2022 року Одеська обласна дитяча клінічна лікарня замовила фірмі «Алконт-Сервіс» такий томограф за 13,50 млн грн, або $461 тис. У доларах це на 10% дешевше, але комплектація теж була невідома.

Ще 9,50 млн грн іде на німецьку діагностичну рентгенівську систему Protec PRS 500 E.

Вибірково перевірені ціни звичайних будматеріалів загалом відповідають рівню ринку.

Фірма отримала замовлення без конкуренції, оскільки на відкриті торги більше ніхто не прийшов. Для участі у них вимагали аналогічний договір за кодом ДК 021:2015: 45453000-7 – Капітальний ремонт і реставрація, укладений і виконаний у 2022-2023 роках за результатом закупівлі у системі «Prozorro». Крім того, треба було мати склад біля об’єкту, договір зі сміттєзвалищем не далі 20 км від межі Полтави, екскаватор, кран і вантажівку. А серед працівників учасника мали бути керівник, електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту і автоматики, електромонтер охороно-пожежної сигналізації, електромонтажник силових мереж та електроустаткування, головний інженер та інженер-конструктор.

Нині столичною «Алсвіт Плюс» зі статутним капіталом 900 грн володіє та керує Олександр Солов’ян із Полтавщини. Інтернет-видання «Полтавщина» повідомляло, що фірма пов’язана з Михайлом Немировським (компанії ВКФ «СЕН», «СКМ Монтаж» та «Магнетто») та Ігорем Еренбургом (СТ «ЛЕОЛ»). Останній є депутатом Полтавської міської ради від партії «За Майбутнє» та очільником бюджетної комісії. Раніше засновницею та директоркою «Алсвіт Плюс» була Ольга Місійко із Броварів, а до того нею володів грек Асіміс Георгіос із Києва.

Фірма почала отримувати підряди в липні 2022 року, й відтоді натендерила 194 млн грн.

Анна Сорока, «Наші гроші»