Міноборони замовило українським фірмам зимовий одяг на 1,3 млрд (додано)
27.08.2023   //  

(додано коментар Олега Свірка)

Міністерство оборони України у липні-серпні уклало низку угод на постачання зимового одягу для солдатів на 1,28 млрд грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро» (станом на 26 серпня).

Міністерству вдалось замовити обмундирування для щонайменше 235 тисяч солдатів. Частину тендерів довелось відмінити, оскільки Міноборони повідхиляло пропозиції всіх учасників.

Штани замовляли по ціні від 2 046 до 2 598 гривень за штуку (56-71 доларів по курсу Нацбанку), куртки – по 2 823-3 274 грн (77-90 доларів по курсу Нацбанку).

Це відповідає рівню ціни у скандальних контрактах Міноборони з фірмою «Vector avia». Ця фірма імпортувала з Туреччини штани по 63 долари, куртки по – 86 доларів. При цьому у деяких партіях товару від цієї фірми на загальну суму 9 мільйонів доларів вага зимових курток становила менше 1,46 кілограма. Це саме та вага, яку назвав нормальною для зимових курточок заступник міністра оборони Денис Шарапов. Про це він заявив на засіданні антикорупційного комітету Верховної Ради 23 серпня (відео, 16:28 «Зазначені куртки були прийняті з певними невеличкими недоліками», 1:05:30 «Вага 1 кілограм 460 грамів»).

Підряди отримали десять українських компаній. Більшість з них були і раніше відомі серед постачальників Міноборони (весь перелік нижче).

Однак одній компанії вдалось суттєво збільшити свої тендерні успіхи. Йдеться про ТОВ «Ніка-текст плюс». До вторгнення ця фірма виграла тендери на суму менше 10 млн грн. А зараз відразу отримала замовлення на 222 млн грн.

Київська фірма «Ніка-тест плюс» належить Богдані Сидоренко з Одеси. За даними аналітичної бази «Clarity-project», контактною особою фірми була Марія Гадач.

Аналітично-пошукова система «Youcontrol» вказує, що у реєстрах є Гадач Марія – по батькові Олексіївна.

Так звуть колишню директорку ТОВ «Видавництво «Мега-прес» Юрія Ганжи, Олега Свірка та Євгенія Скляра. Олег Свірко у 2015 році очолював тендерний комітет Міністерства оборони. Марія Гадач у той період працювала у Департаменті закупівель Міноборони.

У березні 2023 року Свирко був обраний до складу Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України від громадської організації «Сорорітас». Ця організація заснована Тетяною Локацькою і Христиною Морозовою, відомими як спікери партії «Демократична сокира».

Нагадаємо, власником турецької фірми «Vector avia hava araçlari» є українець Роман Плетньов з Запоріжжя. За даними «Української правди», він виїхав з України ще до укладання угод з Міністерством оборони. У 2022 році станом на момент отримання передоплати від Міноборони 30 млн доларів співвласником фірми був Олександр Касай. Це гандболіст клубу «Мотор» (Запоріжжя) та племінник народного депутата від «Слуги народу» Геннадія Касая, який входить до парламентського комітету питань оборони. Саме цей комітет за словами міністра оборони Резнікова не виявив жодних проблем у закупівлі курточок у фірми, пов’язаної з нардепом з цього ж комітету.

У свою чергу Роман Плетньов є співвласником ТОВ «Кийенергоінвест». Тут його партнерами є Анатолій Гатунок (колишній заступник начальника відділу капітального будівництва та технічного нагляду Генпрокуратури), Валерій Коноваленко та Наталія Миленька.

Після публікації цієї інформації Олег Свірко у мережі фейсбук повідомив наступне:

  1. Марія Гадач дійсно у нас працювала, але вже багато років як ми припинили будь-яку співпрацю;
  2. Марія, на мій погляд, є одним з кращих в нашій країні фахівців в сфері тендерних закупівель, і мене абсолютно не здивує той факт, що вона надає комусь такі послуги, або працює в команії(ях), що приймають участь в будь-яких тендерах;
  3. Станом на сьгодні, я не маю інформації де, та з ким вона працює;
  4. Я не є членом «колегіального органу» МОУ, і не маю жодного стосунку до його роботи, та якихось можливостей впливати на його рішення;
  5. Щодо скандалу з куртками, який спровокував допис що Ви перепостили. Так, я являюсь членом «Громадської ради» при МОУ, проте про долучення ії до питання розслідування данної закупівлі, та створення комісії для такого розслідування, нажаль, мені стало відомо із дописів в соцмережах.Більш того, я досі не маю інформації про те, що наша рада протокольно затверджувала будь-які рішення: про створення такої комісії; її склад та повноваження.

 

Повний перелік переможців останніх тендерів Міноборони на зимовий одяг для військових:

ТОВ «Мік» (246,85 млн грн, куртки по 3 274 грн, штани по 2 065-2 601 грн). Засновник – Мітрохін Олег Євгенович. Раніше був співзасновником російсько-української компанії «РосУкртекстиль».

ТОВ «Ніка-тест плюс» (221,57 млн грн, куртки по 2 830-2 835 грн, штани по 2 063-2 066 грн). Засновниця  Сидоренко Богдана Вікторівна.

ТОВ «АнВа» (201,64 млн грн, куртки по 2 823-3 269 грн, штани по 2 058-2 595 грн). Засновник – Курганський Петро Федорович.

ТОВ «Текстиль-контакт» (130,50 млн грн, куртки по 2 832-3 273 грн та штани по 2 046-2 067 грн). Власником через інвестфонд «Геліон» є  Соколовський Олександр Беньямінович.

ПП «Аллен-бізнес» (108,89 млн грн, куртки по 3 270 грн, штани по 2 066 грн). Засновники – Покулита Ірина Олександрівна а Рего Анна Олександрівна.

ПрАТ «Астра люкс» (101,41 млн грн, куртки по 3 273 грн, штани по 2 046-2 598 грн). Основний акціонер – Сергєєва Ольга Олексіївна.

ТОВ «Екстрім-текс» (90,86 млн грн, штани по 2 596 грн). Засновник – Тарасова Євгенія Геліївна.

ТОВ «ТД Харків» (72,15 млн грн, куртки по 2 830 грн/шт). Бенефіціарами є  Якименко Валентина Василівна та Фелонюк Віта Анатоліївна.

ТОВ «Швейна фабрика «Галант» (65,45 млн грн, куртки по 3 273 грн/шт). Бенефіціарами є  Коник Валерій Геннадійович і Навитанюк Микола Васильович.

ТОВ «Шервул» (40,91 млн грн, штани по 2 046 грн/шт). Засновником є Лук’яненко Олег Володимирович з Сум.

 

Юрій Ніколов, Віталій Кононученко «Наші гроші»