Місток до Гідропарку підлатають за 4 мільйони, не допустивши дешевшого на півмільйона конкурента
23.08.2023   //  

Комунальне підприємство по ремонту і утриманню мостів і шляхів м. Києва «Київавтошляхміст» за результатами тендеру 20 липня уклало договір з ТОВ «Домпромбуд» щодо ремонту підходів до Венеціанського мосту через Венеціанську затоку в Гідропарку на 3,86 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

В тендерній документації Замовник встановив вимогу щодо надання у складі тендерної пропозиції учасника акту огляду об’єкта, який підписується представниками Замовника та Учасника. Недоброчесні замовники використовують таку вимогу для того, щоб звузити конкуренцію та створити перешкоди неслушним учасникам в торгах. Наприклад, небажана фірма не зможе знайти директора для своєчасного підписання акту огляду.

Уповноваженою особою «Киівавтошляхміст» з питань організації та проведення закупівель є Сергій Титаренко.

В результаті Замовник відхилив пропозицію компанії «Регдорстрой», дешевшу майже на 600 тисяч грн, саме через те, що вона не надала гарантійного листа та акту огляду об’єкта.

Після цього «Регдорстрой» подав скаргу до АМКУ щодо неправомірності відхилення його пропозиції. Але АМКУ залишив її без розгляду. Оскільки  «Регдорстрой» скаржився на своє неправомірне відхилення, однак у прохальній частині попросив не повернути себе на конкурс, а відхилити якусь компанію «Автобудтрек», що взагалі не брала участь у торгах (від «НГ» – можливо юрист скаржника просто забув переписати прохальну частину у файлі з іншої скарги). Відтак тендерна колегія АМКУ просто не розглядала цю скаргу.

Другий учасник «Домпромбуд» надав у складі своєї пропозиції акт огляду об’єкту, підписаний головним інженером замовника Владиславом Виноградовим, і був визначений переможцем.

Відповідно до поданих у складі тендерної пропозиції документів «Домпромбуд» має 13 штатних працівників та дві одиниці власної техніки: компресор та віброплиту. Вантажний самоскид, дорожні катки та асфальтоукладач в суборенді з ТОВ «Дор-лідер». Власником техніки є ТОВ «Шляхобудівельна індустрія».

ТОВ «Домпромбуд» створено за кілька днів до вторгнення – 3 лютого 2022 року. Директором та одноосібним власником фірми є Дмитрій Домський. За цей час ключовим підрядчиком фірма отримала підряди Управління капітального будівництва Житомирської міської ради на 35,26 млн грн.

Ганна Кислякова, «Наші гроші»