Мерія Ківерців таки уклала угоди на 145 млн для будівництва стадіону замість дронів. І розірвала (додано)
21.08.2023   //  

Будівництво нового стадіону у Ківерцях планують завершити у 2025 році.

(додано повідомлення про розрив угоди)

«Будівельна корпорація «РСГ» виграла спір в АМКУ та примусила мерію міста Ківерці (Волинська обл) 14 серпня укласти з нею угоди на будівництво стадіону на 145,04 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

В червні Гуманітарний відділ Ківерцівської міськради оголосив дві закупівлі на ремонт футбольного поля і бігових доріжок. В обох випадках на відкритих торгах з результатом 72,57 млн грн та 72,58 млн грн перемогла «Будівельна корпорація «РСГ».

Мер міста Олександр Ковальчук повідомив, що хоче перетворити Ківерці на «спортивну столицю області», порівнюючи своє місто з населенням у 14 тисяч та Луцьк. Для цього він планує знести старий стадіон, а замість нього побудувати новий, зі штучним полем та новим освітленням.

Такі великі витрати на об’єкти, не пов’язані з обороною у розпал війни з Росією, викликали суспільне обурення. На 145 млн грн можна купили більше 6 тисяч FPV-дронів, кожен з яких може вбити російського солдата, або нанести удар по ворожій техніці.

На це мер Ківерців відповів, що «військовослужбовці з 50, 51, 53 батальйонів поки допомоги не потребують, адже забезпечені усім необхідним. А коли захисники повертатимуться з фронту, то мають бачити, що влада не протирає штани, а щось робить, і військові не дарма захищають нас».

Після цих скандальних висловлювань Національна поліція прислала в мерію листа про те, що замовник у тендерній документації не встановив вимогу про надання антикорупційної програми та наказу про призначення уповноваженого з реалізації антикорупційної програми від учасника. Відтак замовник відмінив торги на стадії, коли вже були подані пропозиції учасників.

Компанія «РСГ» вирішила, що відміна тендерів порушує її права та поскаржилась в Антимонопольний комітет. Тендерна Комісія погодилась з тим, що відсутність вимоги про антикорупційну програму та уповноваженого у учасника не є підставою для відміни торгів. Згідно закону такими підставами є:

1) відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт чи послуг;

2) неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень;

3) скорочення обсягу видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт чи послуг;

4)  коли  здійснення  закупівлі  стало  неможливим  внаслідок  дії  обставин непереборної сили.

На основі цього рішення АМКУ Гуманітарний відділ Ківерцівської міськради 14 серпня уклав дві угоди з «Будівельною корпорацією «РСГ» на будівництво стадіону вартістю понад 145 млн грн.

По одній з цих закупівель була дешевша пропозиція від ТОВ «Стиль-Декор», яке пропонувало виконати роботи по футбольному полю за 63 млн грн, тобто на 9 млн грн дешевше від майбутнього переможця. Однак замовник відхилив її через відсутність низки документів у пропозиції.

Власником ТОВ «Будівельна корпорація «РСГ» є Роман Павелчак з Івано-Франківської області. Раніше фірма була прописана у Львові, але перед самим тендером перереєструвалась у Ківерцях.

21 вересня на засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування можливих порушень законодавства при здійсненні публічних закупівель під час дії воєнного стану мер Ківерців Олександр Ковальчук повідомив, що угоди були “кілька днів тому розірвані”. Підставою став новий моніторинг ДАСУ, який знайшов інші порушення у цих закупівлях.

В ході засідання Ковальчук пояснив бажання побудувати стадіон тим, що Ківерці останнім часом збільшують свій потенціал. До них переїхав Луганський м’ясокомбінат, переводить своє виробництва склозавод з Сум. Відтак населення збільшується, і бюджет зростає. При цьому в школах є укриття і великих проблем у місті немає. Тож новий стадіон за кілька років міг би стати привабливим місцем для містян.

Народні депутати пояснили, що в ситуації, коли війна не виграна – такі витрати не є доречними. Будівництво стадіонів знаходиться у третій черзі пріоритетів для Держказначейства щодо визначення черговості проплат згідно урядової постанови №590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану».

Юрій Ніколов, «Наші гроші», Олег Котюжанський, «Школа аналітиків»