Харашо сідім! Топ-10 крісел з держзакупівель під час війни
Днями в Україні розгорівся черговий тендерний скандал. «Оператор газотранспортної системи» замовив імпортні крісла підвищеного комфорту для цілодобового диспетчерського користування Sedus Mr 24. Ціна крісел виявилась неймовірною – понад 3 тисячі євро за штуку.
Крісла справді дуже непрості: від регулювання підтримки попереку до відсутності здавлення хребта під час сидіння завдяки механізму з гідравлічним блокуванням. Але все-таки не може бути аж такою. Бо на «Амазоні» ці крісла вільно продаються вдвічі дешевше – по 2 тисячі євро. І ніяка доставка не може так збільшити прайс.
Схоже, через очевидність підозр у неринковому завищенні ціни, «ОГТСУ» відразу після розголосу повідомив, що ще у червні провів свою перевірку цієї закупівлі, а у липні нібито повідомив постачальника про відмову від закупівлі. Але у «Прозорро» станом на 20 серпня так і не було жодних даних про розрив угоди.
«Наші гроші» проаналізували «Прозорро» по крісельному коду 39110000-6. Тож майте топ-10 комфортних крісел з держзакупівель під час вторгнення у порядку зростання. Відмітимо, що окрім «ОГТСУ» ще дві атомні станції «Енергоатому» примудрились і так дорогі крісла купити по завищеній ціні.
10. Управління справами «Енергоатому» замовило сидінь на 1,59 млн грн (постачальник ФОП Ясинський). Найдорожчі – сто п’ятнадцять крісел Orion steel MPD AL68 по 10 230 грн/шт. Ціна відповідає ринку.
9. Рівненська АЕС за 1,58 млн грн. Найдорожчі – одне крісло Nova Steel Chrome P Sp A за 11460 грн і тридцять пять крісел Germes Steel Chrome P Sp A по 11 040 грн/шт. Ціна приблизно відповідає ринку.
8. «Чернівціобленерго» за 0,51 млн грн (ТОВ «Бі Еф Джи»). Найдорожчі – сорок ергономічних крісел керівника з ергономічним підголівником Victory по 12 883 грн/шт. Ціна ринкова.
7. «Прикарпаттяобленерго» за 0,69 млн грн (ФОП Кулик). Найдорожчім – два крісла Absolute R HR P black WA EQA AL70 шкіра LUX LE-A по 14 065 грн/шт. Ціна навіть менше від магазинної.
6. Хмельницька АЕС за 3,06 млн грн (ТзОВ Торговий дім РА). Найдорожчі – шістдесят крісел Orion steel LB Chrome по 14 382 грн/шт. На сайті «Новий стиль» в серії Orion просто немає крісел дорожчих від 10 тис грн.
5. «Оператор газотранспортної системи» за 1,01 млн грн (ФОП Онищенко). Найдорожчі – вісім крісел керівника F181 по 18 375 грн/шт. Ціна відповідає ринку.
4. Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м.Києві за 0,53 млн грн (ФОП Семенова). Найдорожчі – два крісла Blanche Tati колір тканини Atlanta Beige по 20 000 грн/шт. Ціна навіть менше від магазинної.
3. «Укргідроенерго» за 0,82 млн грн (ПП «Фірма «Діал»). Найдорожчі китайські крісла – чотири директорські крісла «Емір» з шкіри і дерева по 21 852 грн/шт; одне офісне крісло «Sonato steel» за 18 900 грн. Ціни відповідають ринковим.
2. Южноукраїнська АЕС за 0,55 млн грн (ТОВ «Біотекс»). Найдорожчі – двадцять крісел Максимус Хром М-2, шкіра люкс комбо чорна, прогумовані колеса – по 33 120 грн/шт. На сайті виробника «Richman group» найдорожче крісло з механізмом М-2 має ціну меншу від 22 тисяч гривень.
1. «Оператор газотранспортної системи» за 1,02 млн грн (ТОВ «Кіспрі Україна»). Найдорожчі – вісім крісел підвищеного комфорту для цілодобового диспетчерського користування Sedus Mr 24 по 128 031 гривень за штуку. Це вдвічі дорожче від цін закордоном.
Юрій Ніколов, «Наші гроші», Олег Котюжанський, «Школа аналітиків»