На ІТ-шні підряди Пенсійного фонду на 80 мільйонів вийшов новачок зі старими зв’язками
17.08.2023   //  

Цьогоріч ТОВ «Медирент Солюшнс» отримало підрядів Пенсійного фонду України на послуги щодо софту на суму 80 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Мова про послуги з модернізації, підтримки і супроводу підсистем Інтегрованої комплексної інформаційної системи (ІКІС) Пенсійного фонду на суму 79 млн грн. Частину цих замовлень фірма отримала за результатами відкритих торгів, а частину – без них. Крім того, «Медирент Солюшнс» без торгів отримала маленьке замовлення на підтримку та супровід програмного комплексу ведення бухгалтерського обліку в Пенсійному фонді вартістю 1,44 млн грн.

Київська «Медирент Солюшнс» була створена в 2017 році під назвою «Комсад». Тоді нею володіли Ганна Татаренко і Наталія Руда (Забродська). У серпні 2022 року фірму переписали як «Комсад Солюшнс» на нового директора Вячеслава Бурмакова, а в грудні 2022 року – на його ж київські «Інноваційні сервіси» уже під нинішньою назвою «Медирент Солюшнс».

Наталія Руда з Тарасом Рудим володіє фірмою «Софт Продакшн», яка також отримувала підряди ПФУ. Тарас Рудий є засновником фірм «Монстр Софтвер Груп», «Патентна студія Рудого» і «Патентна студія Рудого АГ» тощо, а Наталія Руда – юрфірми «Велз Холдінгс».

«Інноваційні сервіси» Бурмакова раніше були записані на Катерину Радованську (Дутканич), а до того – на Романа Коваля. Раніше Радованська була засновницею ще одного підрядника ПФУ – фірми «Інфосейф Інноваційні технології» разом із Марією Левченко і директоркою Світланою Гусаровою. Частка останньої в «Інфосейф ІТ» належала попередньому директору Віктору Жорі до 2021 року, а потім він став заступником голови Держспецзв’язку. Наразі «Інфосейф ІТ» переоформлено під назвою «Селтавіт» на молдаванина Руслана Калкавуру.

Вищезгаданий ексзасновник «Інноваційних сервісів» Роман Коваль разом із Юрієм Шуткою є засновниками фірми «Науково-виробниче підприємство «Медирент». У неї «Медирент Солюшнс» перейняла естафету підрядів ПФУ на модернізацію, підтримку і супроводу ІКІС.

За даними «YouControl», головним бухгалтером «НВП «Медирент» є Юрій Боніславський, який свого часу очолював ДП «Інформаційний центр персоніфікованого обліку ПФУ». А його батько Анатолій Боніславський колись був заступником голови правління ПФУ.

Загалом із 2016 року «НВП «Медирент» отримала підрядів ПФУ на 444 млн грн і перестала в кінці 2022 року, після чого вони почали діставатись «Медирент Солюшнс». «Інфосейф ІТ» із 2016 року натендерила в ПФУ 340 млн грн і припинила в кінці 2021 року. Що ж до «Софт Продакшн», то вона отримує підряди ПФУ з 2018 року й відтоді набрала на 186 млн грн.

Усі три фірми, крім нової «Медирент Солюшнс», фігурували у різних кримінальних справах по ПФУ. Крім того, у 2018 році «НВП «Медирент» розробляв для Фонду держмайна Єдину базу даних звітів про оцінку за 830 тис грн. Нагадаємо, доступ до тієї бази хотіли зробити платним, його мали забезпечувати оцінювачам і нотаріусам чотири приватні електронні майданчики, пов’язані з оточенням Антона Яценка. «НВП «Медирент» володів патентом на програмне забезпечення, котре надавало посередницьким майданчикам доступ до бази.

Анна Сорока, «Наші гроші»