У кошторисі ремонту приміщення на Дарниці за 21 мільйон знайшлась фарба по ціні Х10
15.08.2023   //  

КНП «Центр комунікації» КМДА 19 липня за результатами тендеру замовило фірмі «Будівельна компанія «РБ Груп» капітальний ремонт нежитлового приміщення у Дніпровському районі за 21 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч мають виконати капремонт нежитлового приміщення по вулиці Андрія Малишка, 25/1 у Дніпровському районі Києва. У тому числі виконають загальнобудівельні роботи, а також придбають устаткування для протипожежної системи та системи відеонагляду. За даними з відкритих джерел, за вказаною адресою знаходиться зокрема дитяча бібліотека.

У початковій підсумковій відомості ресурсів близько чверті мільйона припадає на акрилову фарбу Ceresit CT 51 Супер по 588 грн/л (тут і далі тендерні ціни без ПДВ). Це перевищує ринковий рівень настільки, що складається враження, ніби взяли ціну за десятилітрове відро фарби та зазначили її як за літр. В «Епіцентрі» цієї фарби вже немає, там вказано, що її знято з виробництва. Однак в інших інтернет-магазинах вона подекуди ще трапляється по 540 грн за десятилітрове відро, тобто по 54 грн/л, що вдесятеро дешевше від кошторисної ціни.

Також невелика сума у 82 тис грн іде на іншу акрилову фарбу Ceresit CT 42 по 588 грн/кг, тоді як «Епіцентр» пропонує її залежно від фасовки по 224-226 грн/кг, що вдвічі дешевше.

Чотири кондиціонери Olmo OSH-T36HRK3/OSH-OU36HFK3+NP замовили по 85 920 грн. Однак на ринку їх можна знайти в півтора раза дешевше: наприклад, магазин «БТ Сервіс» пропонує цю модель за 58 760 грн із безкоштовною доставкою. Монтаж там пропонують за 5 200 грн. Із ним ціна становила би 63 960 грн, що на третину дешевше від тендерної ціни.

На аукціоні фірма знизила ціну на 0,5%, тож остаточні ціни можуть бути трохи нижчими.

Держаудитслужба перевіряє тендер на підставі виявлених нею ознак порушення закону.

Єдиним конкурентом була київська «Фіорд Бот» директора Сергія Фролова. До 2022 року нею володіла директорка Людмила Зубенко, а до 2022 року – директор Микола Дарієнко.

Нині столичною «БК «РБ Груп» володіє та керує киянин Олексій Риковцев. До квітня 2023 року ця фірма була зареєстрована в Запоріжжі на місцеву жительку Яну Варфоломєєву під назвою Науково-виробнича фірма «Вогнетривавтоматикасервіс», а директором був Вадим Кривий. Ще раніше, до 2019 року фірмою володів Володимир Колосов, а до 2016 року – Неоніла Квасницька, Анатолій Крутько, Володимир Немченко та Олександр Сандаков.

«Запорізький центр розслідувань» писав, що у 2020 році Варфоломєєва йшла у Запорізьку міськраду від партії «Перемога Пальчевського». Тоді вона працювала юрисконсульткою запорізької фірми «Архітектурно-конструкторське бюро «Південь-Буд» Надії Бородай, Ольги Василини і Сергія Бріцина. Того року Сергій Бріцин пройшов у Запорізьку міськраду від партії тодішнього мера Запоріжжя Володимира Буряка «Єднання». А Ольга Василина, вірогідно, є дружиною Сергія Василини, який деякий час працював в Запорізькій ОДА (коли її очолював Костянтин Бриль) начальником відділу взаємодії з правоохоронними органами.

Раніше «Вогнетривавтоматикасервіс» пов’язували з одним з організаторів International IT Forum в Запоріжжі та партнером спілки вірмен Запорізької області Артуром Гарсляном.

Усього з 2017 року переможець отримав підрядів переважно на Запоріжжі на 182 млн грн.

Анна Сорока, «Наші гроші»