Гімназія №31 зашила у кошторис підйомник для інвалідів з націнкою у 663 тисячі гривень.
14.08.2023   //  

Черкаська гімназія №31 замовила ремонт будівлі по вул. Героїв Дніпра, 27. Підряд вартістю 27, 24 млн грн 2 серпня отримало ПП «Профіль Плюс». Роботи згідно договору мають бути виконані до 31 грудня цього року, повідомляється в системі «Прозорро».

«Наші гроші» перевірили кошторис ремонту і виявили завищені ціни на обладнання та устаткування.

Наприклад, підйомник для людей з обмеженими можливостями FIS250-1 був включений у кошторис за ціною 793 тис грн. з ПДВ, а з урахуванням доставки сума склала 824 тис грн. На сайті виробника підйомник коштує 130 тис грн, або 160 тис грн. з урахуванням доставки.

«Наші гроші» зв’язались із виробником та отримали підтвердження того, що ціна на сайті є актуальною, тобто є суттєво меншою ніж та, що включена у кошторис. Тобто лише на придбанні цього підйомника підрядник отримає 663 тисячі грн маржі.

Крім того, щебінь фракції 40-70 мм у кошторисі вказаний по ціні 594 грн. за метр кубічний без урахування доставки. Це на 30% більшим показником від середньої ціни щебеню у Черкаській області, яку зафіксував державний інститут «ДерждорНДІ».

Піщано-щебенева суміш С7 включена до кошторису за ціною 580 грн за метр кубічний. І це також на 30% більше від середньої ціни по області, яку зафіксував  «ДерждорНДІ».

Флакон піни монтажної Ceresit TS-61 ємністю 750 мл був включений до кошторису за ціною 393 грн. за літр, що є майже вдвічі більшою ціною, ніж та, яку пропонує виробник на офіційному сайті.  Це дозволило отримати підряднику маржі на 14 535 гривень, що є майже половиною тієї суми на яку він придбав монтажну піну.

Черкаське приватне підприємство «Профіль Плюс» – за весь час свого існування виконувало підряди суто у Черкаській області, проводячи ремонти у медичних та освітніх закладах, згідно інформації «Clarity Project» більшість процедур у яких брав участь підрядник були конкурентними. Підряд на ремонт гімназії став найбільшим та найвартіснішим договором із серії контрактів у 2023 році, який для приватного підприємства став найприбутковішим за всю його історію, протягом якого було укладено договорів на загальну суму 94 мільйони гривень.

Олег Котюжанський, «Школа Аналітиків»