Держагентство розкрило кошторис на 435 млн, який ховав миколаївський укравтодорівець: ціни виявились нормальними
09.08.2023   //  

Держагентство відновлення та розвитку інфраструктури відповіло на запит «Центру протидії корупції» та надало для ознайомлення кошторис реконструкції ділянки траси Н-24 вартістю 435 млн грн.

Нагадаємо, Служба відновлення Миколаївської області не опублікувала його безпосередньо у «Прозорро». І потім відмовлялась надавати його з таких причин:

«кошторисна частина проектної документації, підсумкові відомості ресурсів (загальна та до локальних кошторисів) не є безпосередньо тими документами, які визначають використання бюджетних коштів»;

«проектна документація… підпадає під захист авторського права та право Служби на її використання обмежено підрядниками».

Держагентство відновлення надало «ЦПК» кошторис для ознайомлення (скачати ПДФ). «Школа аналітиків» не виявила у ньому суттєвих завищень ціни основних будматерілів. А подекуди ціни були навіть нижчими від середніх по регіону у моніторингу державного інституту «ДерждорНДІ».

Наприклад емульсія бітумна дорожна ЕКШ-50 була включена у кошторис за ціною 26 469 грн. за тону. А емульсія бітумна модифікована – по 27 214 грн. Це відповідає моніторинговим цінам:

Щебні різних фракцій були придбані по ціні від 522 до 563 грн за кубометр без ПДВ. З урахуванням податку це приблизно на 100 гривень більше від моніторингових цін.

Гарячекатану арматурну сталь А-ІІІ діаметром від 8 до 40 мм в кошторисі прописали по ціні від 31 до 35 тис грн за тону. Що зараз навіть менше від ринкових цін.

Пісок рядовий по 362 гривні за кубометр, асфальтна суміш ЩМА-15 на БМКП 60/90-65 по 5483 грн/т, суміші бетонні важкі В25 різних марок по 2945 грн за кубометр – це теж на рівні ринкових цін.

Від «Наших грошей»: замовники мають публікувати наявні кошторисні ціни у «Прозорро» без нагадувань з боку громадськості.

Юрій Ніколов, «Наші гроші», Олег Котюжанський, «Школа аналітиків»