Бетон для ремонту у Плесецькій гімназії зашили в кошторис у 1,5 раза дорожче, ніж для Новосілківського ліцею
09.08.2023   //  

Управління ЖКГ Калинівської селищної ради 3 серпня за результатами тендеру замовило реконструкцію гімназії та укриття по вул. Центральна 34 с.Плесецьке (Київ обл.). Контракт вартістю 26,86 млн грн отримало ТОВ «БЦРемсервіс». Роботи мають виконати до кінця 2024 року. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

У підсумковій відомості ресурсів ціни деяких будматеріалів перевищують ринкові. Суміші бетонні замовляють по ціні від 3206-4434 грн за кубометр (без ПДВ, кошторис ліворуч).

На інших тендерах можна знайти дешевші ціни. Наприклад, Новосілківський академічний ліцей «Ерудит» (Київ обл.) 12 липня замовив ремонт укриття з бетоном від 2090-2732 грн за кубометр (кошторис праворуч). Це більше ніж в півтора рази дешевше від ціни у Плесецькому. Також на сайті столичної «Групи Ковальська» бетон марки B15 продається за 2817 грн за кубометр (з ПДВ).

Випадкова перевірка 5 різних позицій «Ceresit» показала, що 2 з них були куплені за цінами, вище ринкових. Наприклад, клеючу суміш Ceresit СМ 11 купують за 11,90 грн за кілограм (без ПДВ), в мережі магазинів «Епіцентр» така суміш коштує 8,84 грн (з ПДВ). Але три інші суміші коштували навіть трохи дешевше.

ТОВ «БЦРемсервіс» отримало підряд без конкуренції, бо ніхто інший на тендер не прийшов. Засновником компанії є Михайло Вовк. Раніше фірма отримала підряд вартістю 69 млн грн на ремонт Київського обласного онкодиспансеру. Як з’ясувала “Українська правда” в кошторисі на ремонт лікарні також були завищені ціни. З моменту заснування “Прозорро” у 2016 році оприлюднено підряди фірми на 145 млн грн.

Директором Управління ЖКГ Калинівської селищної ради  є Оксана Рекетчук.

Максим Піхо, «Школа аналітиків»