ОДА зашила у кошторис укриття в Клесові розміром 38 млн будматеріали у 1,5-2 рази дорожче ринку
04.08.2023   //  

Департамент з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА 24 липня за результатами тендеру замовив фірмі «Компанія Барбакан» будівництво укриття в селищі міського типу Клесів Сарненського району за 37,50 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На території Клесівського ліцею збудують споруду цивільного захисту. Там влаштують опорядження, підлоги, покрівлю, мережі, протипожежні системи, двері, вікна та пандуси,  куплять меблі та обладнання, благоустроять і озеленять територію. Спершу роботи треба було виконати до кінця 2024 року. В день укладення договору строк змінили додатковою угодою на кінець 2023 року. За новим графіком, все фінансування надійде уже цього літа.

У підсумковій відомості ресурсів ціни деяких будматеріалів перевищують рівень ринку.

Арматура А400С діаметром 12-18 мм коштує 59 тис грн/т. На виграному іншою фірмою тендері Департаменту щодо укриття в селі Нова Українка біля Рівного така ж арматура діаметром 12-16 мм коштує 31-40 тис грн/т. Тобто принаймні в півтора раза дешевше.

Полімерну штукатурку Ceresit CT 77 із зерном 0,8-1,2 мм замовили по 257 грн/кг. «Епіцентр» продає її по 2 297 грн за відро вагою 14 кг, тобто по 164 грн/кг, що в півтора раза дешевше.

Екструдований пінополістирол Penoboard XPS щільністю 45 кг/куб. м і товщиною 100 мм коштує 927 грн/кв. м. За даними виробника, упаковка об’ємом 0,3 куб. м і площею 3 кв. м включає чотири листи. Отже, у перерахунку ціна складає 9 270 грн/куб. м. У прайс-листі виробника за 2023 рік XPS Penoboard є лише у вигляді спайки з двох листів по 50 мм. Там його гуртова ціна становить 4 450 грн/куб. м, ціна для торгових точок – 4 650 грн/куб. м, а рекомендована роздрібна ціна – 4 850 грн/куб. м. Примітка до прайсу говорить, що розмір випускається під замовлення і оцінюється на 8% дорожче. Якщо це означає, що до цих цін треба додати 8%, то вони складуть 4 806-5 238 грн/куб. м. Це вдвічі дешевше від тендеру.

Крім того, пінопласт 35 Eurobud EPS-120 Gold товщиною 50 мм обійдеться у 7 046 грн/куб. м. Наразі в «Епіцентрі» в Рівному він продається за ціною 79,20 грн за лист об’ємом 0,025 куб. м, тобто по 3 168 грн/куб. м у перерахунку. Це вдвічі дешевше від кошторисної ціни.

Єдиним конкурентом була сарненська фірма «Західметал» Олега Жошка, який раніше був депутатом Сарненської райради на Рівненщині. Суперник пропонував на 7% нижчу ціну в 35,10 млн грн, але замовник відхилив її за не усунення недоліків в частині підтвердження досвіду, фінансової спроможності та іншого. Так переміг наступний за ціною учасник.

Нині «Компанія Барбакан» зареєстрована в Києві, а раніше мала адресу на Рівненщині. Її власником і директором є Валентин Мандрицький з Рівненщини, який також володіє фірмою «НБК-Рівне» з Людмилою Конащук. Там працювала Наталія Ундір – дружина депутата Рівненської облради від партії «Сила і честь» Віталія Ундіра, який був першим заступником колишнього голови Рівненської ОДА Олексія Муляренка. Ще Мандрицький є засновником фірм «Прогресивні ідеї» сам і «Рівненська універсальна центральна» з Людмилою Величко.

Департамент Рівненської ОДА, який допустив формування такого кошторису, очолює Андрій Ярусевич. Раніше він працював головним контролером ревізором з питань будівництва у місцевій Держфінінспекції.

Анна Сорока, «Наші гроші»