Намалювали кошторис на паркан для «Укргідроенерго» за 16 млн з бетоном та щебнем по завищених цінах
03.08.2023   //  

ПрАТ «Укргідроенерго» 25 липня за результатами тендеру замовило будівництво охоронної огорожі вздовж периметру забороненої зони Дністровської ГЕС. Контракт вартістю 15,90 млн грн отримало ТОВ «Пожежна будівельна фірма «Схід». Про це повідомляється в системі «Прозорро».

У підсумковій відомості ресурсів ціни деяких будматеріалів перевищують ринкові.

Суміші бетонні замовляють по ціні від 4 700 до 6524 грн за кубометр без ПДВ.

На інших тендерах можна знайти вдвічі нижчі ціни. Наприклад, Мамалигівська сільська рада з тієї ж Чернівецької області нещодавно замовила реконструкцію адміністративного будинку з бетоном класу В20 марки М250 за ціну в 3400 грн/м3, що майже вдвічі дешевше від тендерної.

В тендері «Укргідронерго» щебінь різних фракцій прописали по ціні від 1897 до 2398 грн/м3.

Мамалигівська сільська рада придбала щебінь 10-20 за ціну 1700 грн/м3, це майже в півтора рази дешевше.

Також «ДерждорНДІ» Державного агентства відновлення фіксує значно менші ціни щебню у Черновицькій області. Найпопулярніші марки тут коштують від 990 до 1100 гривень за кубометр.

«ПБФ «Схід» отримала підряд без конкуренції, бо ніхто інший на тендер не прийшов. Випадкова вибірка трьох замовлень показала, що фірма і раніше отримувала підряди без конкуренції від «Укргідроенерго». У всіх договорах «Укргідроенерго» є пункт про здійснення оплати, який має відлякувати звичайних бізнесменів:

Власником та засновником ТОВ  «ПБФ «Схід» є Кулічевський Юрій.

Максим Піхо, «Школа аналітиків»