П’ять поверхів госпіталя в Пущі-Водиці відремонтують за 350 мільйонів без відкритих цін
01.08.2023   //  

КНП «Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни» КМДА 21 і 28 липня за результатами тендерів замовило фірмі «Абсолют-Клімат» капітальний ремонт двох поверхів свого головного корпусу за 144 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2023 року фірма повинна виконати капітальний ремонт 7 та 8 поверхів головного корпусу госпіталя по вулиці Федора Максименка, 26 в Оболонському районі Києва. Кожен поверх обійдеться у 72 млн грн. Підсумкові відомості ресурсів і кошториси не опубліковані ані замовником, ані підрядником, що не дозволяє порівняти ціни будівельних матеріалів і медичного та іншого обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Це не перші торги щодо цього корпусу без оприлюднення цін. У грудні 2022 року госпіталь через торги замовив фірмі «Абсолют-Клімат» капремонт 4 поверху за 45 млн грн, а в травні 2023 року після коригування проекту відписав їй без тендеру на цей поверх ще 16 млн грн. У червні 2023 року фірма виграла два тендери щодо 5 та 6 поверхів по 72 млн грн за кожен.

Усього з грудня 2022 року з нею уклали договори щодо п’яти поверхів на суму 350 млн грн.

Нині єдиним конкурентом був столичний «Агранбуд» директора Володимира Шкуренка. До 2020 року засновником був Іван Шевченко. Свого часу прокуратура вважала, що «Агранбуд» і «РБК «Будкомплекс» могли привласнити бюджетні кошти на капремонті трьох корпусів Олександрівської клінічної лікарні Києва за 60 млн грн, але з 2021 року нових ухвал немає.

Власником столичного «Абсолют-Клімату» є киянин Вячеслав Березовський, а керує ним Сергій Большаков. До 2018 року співзасновником був Ігор Довгань із Києва. Березовський до 2018 року співволодів фірмою «Абсолют Сервіс Лтд» з Євгенієм Ковгаровим, після чого вийшов зі складу засновників, а фірму перейменували в «Інжинірингбуд Лтд». За даними експертного звіту, остання є генеральним проектувальником нинішнього капремонту.

Переможець був субпідрядником фірми «АБК «Будмонтаж» із розбудови Національного інституту раку. Крім того, він разом з іншими заснував корпорацію «Євробудінвест».

«Абсолют-Клімат» фігурує в ухвалах по кількох кримінальних провадженнях податківців, прокуратури та СБУ. Детальніше про ці справи – в новині 2021 року про реконструкцію перинатального центру в Оболонському районі Києва для КП «Інженерний центр» КМДА.

Від створення «Прозорро» у 2016 році переможець отримав підрядів на 2,46 млрд грн.