Маржа у 50 відсотків на ремонті укриття у будинку в центрі Києва за 18 мільйонів
01.08.2023   //  

Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Голосіївського району Києва 20 липня замовила ремонт сховища у будівлі по вул. Володимирська, 78. Підряд вартістю 17,72 млн грн отримало ТОВ «Будівельна компанія «Аском». Роботи мають бути виконані до Різдва 24 грудня цього року, повідомляється в системі «Прозорро».

«Наші гроші» перевірили кошторис ремонту і виявили завищені ціни на обладнання та устаткування. Завищення коливалось від 20 до 100 відсотків від ринкової вартості.

Наприклад, двокомпонентна поліуретанова ін’єкційна смола Izoлит включена у кошторис за ціною у 956 гривень за кілограм без ПДВ. та загальною вартістю у 2 478 202 гривень. На сайті виробника ця смола вказана по ціні 675 грн/кг.

«Наші гроші» зв’язались із виробником та отримали підтвердження того, що ціна на сайті є актуальною, тобто вдвічі меншою від кошторису. З урахуванням ПДВ лише на придбанні цієї смоли на 3 млн грн. підрядник отримає маржі близько 1,5 млн грн.

Щебень 20-40мм у кошторисі вказаний по 1728 грн за кубометр. Це більше ніж вдвічі більше від середньої ціни щебеню у Київській області, яку зафіксував державний інститут «ДерждорНДІ».

Також компанія придбала Wi-fi роутер Asus RX-AX1800U вартістю у 5062 грн без ПДВ. У «Розетці» він продається майже вдвічі дешевше – за 2 749 грн.

Дизельний генератор DE-35RS у оцинкованому захисному кожуху в кошторисі вказаний за 441 тисячу гривень без ПДВ, тоді як у відкритому продажі він є по 391 158 грн.

Попри те, що офіційно торги були відкритими, в тендері взяв участь тільки «Аском». Така ситуація вже стала буденністю для цієї компанії. Цього року вона брала участь у 63 закупівлях і у жодному випадку у неї не було конкурентів.

Найбільші держпідряди у своїй історії на загальну суму 20,65 млн грн «Аском» отримав саме від Керуючої компанії з обслуговування житлового фонду Голосіївського району Києва. Яка в своїх тендерах виставляла вимогу до учасників погодитись «на можливе відтермінування платежу на період дії воєнного стану в Україні, а також протягом шести місяців після його припинення або скасування, в залежності від реального фінансування».

Олег Котюжанський, «Школа аналітиків»