Платежі за паркування у столиці проводитиме платіжна система «iPay.ua» за 5% суми
28.07.2023   //  

КП «Київтранспарксервіс» Київради 20 липня за результатами тендеру уклало угоду з фірмою «Універсальні платіжні рішення» про фінансові послуги із прийому платежів за паркування вартістю 5,74 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2023 року фірма надаватиме фінансові послуги зі здійснення прийому платежів за послуги паркування транспортних засобів на майданчиках замовника у Києві від платників і подальшого переказу коштів на рахунки замовника, у тому числі здійснення технологічного, інформаційного і допоміжного обслуговування переказу. Фірма прийматиме платежі через Платформу цифрових мобільних сервісів «Київ цифровий», платіжні термінали та інші програмно-технічні засоби. Вартість послуг фірми становитиме 5% від суми платежів.

Нагадаємо, нещодавно відновилась оплата за паркування через додаток «Київ цифровий».

Дешевшим конкурентом була київська «Фінансова компанія МБК» («portmone.com»), засновниками якої є казахстанська компанія «Каспі Пей» («Kaspi Pay») та її ж київська фірма «Будус Інвест». Суперник пропонував на 17% нижчу ціну 4,91 млн грн, але відмовився підписувати договір, і його відхилили. Забезпечення тендерної пропозиції не вимагали, тому за свою відмову фірма не заплатить.

Столичні «Універсальні платіжні рішення» («iPay.ua») належать українцю Костянтину Куклєву з ОАЕ, а директором фірми є Євген Веліканов. Куклєв також володіє виробником пластикових карток «Підприємство «Пластик Карта» з Юрієм Ткаченком, Михайлом Ільком та Ольгою Шепіло, фірмами «Універсальний дата центр» і «ТК Менеджмент» одноосібно, «Офіс Центр 45» з Юрієм Ткаченком і Михайлом Ільком, «НВЦ друкованих плат» з Юрієм Ткаченком і Борисом Ружанським, «Техноконсалтинг Плюс» з Юрієм Ткаченком, а також «Будівельна компанія «Тектоніка» з Михайлом Ільком. За даними системи «YouControl», всі ці фірми утворюють групу «Пластик Карта». Крім того, Куклєв був кінцевим бенефіціаром естонської компанії «Plastmex OÜ», але в листопаді 2022 року вона була ліквідована.

Загалом із 2020 року переможець отримав державних підрядів на суму 79 млн грн. Із них найбільше – 66 млн грн – у іншого КП «Головний інформаційно-обчислювальний центр» Київради за прийом платежів за придбання електронних квитків і поповнення карток.

Анна Сорока, «Наші гроші»