МВС замовило софт для розпізнавання обличь під час іспитів на водійські права за 2,5 млн
26.07.2023   //  

Головний сервісний центр МВС 19 липня за результатами тендеру уклав угоду з фірмою «Оллі Транс» про послуги з розробки програмного забезпечення вартістю 2,49 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До зими розроблять софт із фотографування суб’єктів під час складання теоретичних іспитів та розпізнавання обличчя по фотографіях. Мова про іспити для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія. Софт буде інтегрований у Національну автоматизовану інформаційну систему, яка забезпечує роботу Єдиного державного реєстру транспортних засобів МВС. Фірма надаватиме річну гарантійну технічну підтримку софту.

Загалом замовили 2 200 людино-годин послуг по 1 131 грн. Ставка включає оплату праці 454 грн, накладні витрати 275 грн (адміністративні, комунальні, амортизація, утримання мережі тощо), податок на додану вартість 188 грн, прибуток 113 грн і єдиний соціальний внесок 100 грн. Таким чином, чиста місячна заробітна плата одного фахівця може становити близько 73 тис грн., якщо вважати, що він працюватиме по вісім годин протягом п’яти днів на тиждень.

Фірма узяла підряд без конкуренції, бо на торги прийшла тільки вона. Для участі потрібен був досвід виконання аналогічного за предметом закупівлі договору за останні два роки.

Столичною «Оллі Транс» володіє фірма «Оллі Інвест» Каті Фокіної та Максима Хімченка, а до 2021 року – ще й кіпрської компанії «Галаксус Ентерпрайзіз Лімітед». Хімченко є автором патенту на «Комплекс відеофіксації транспортних засобів з розпізнаванням номерних знаків та перевіркою за пошуковими реєстрами «Відеоконтроль-Рубіж», який належить фірмі «Оллі Транс». Саме такі комплекси ДАІ закуповувала в фірми «Оллі Транс» за часів Януковича.

«Оллі Транс» очолює Олександр Валерійович Ігнатовський. Чоловік із такими ПІБ заснував ГО «Фундація розвитку підприємництва» з Катериною Одарченко й Олегом Тарасовим. Олег Тарасов – це нардеп від партії «Слуга народу» та син аграрного мультимільйонера Сергія Тарасова («I&U Group»). Катерина Одарченко – дочка екс-нардепа від «Батьківщини» Юрія Одарченка.

Фокіна та Хімченко також володіють фірмою «Українські системні інновації» разом з Ігорем Ільєнком. Цією фірмою, яка продавала Укрінфрапроекту комплекси автофіксації порушень правил дорожнього руху, керує Данило Ферлій. Однак, за даними системи «YouControl» з Єдиного державного реєстру, він тимчасово не виконує обов’язки керівника, а виконує їх Андрій Єрмоленко на час несення ним військової служби в лавах ЗСУ. Раніше Ферлій був позаштатним помічником тепер уже екс-нардепа від «Батьківщини» Владислава Бухарєва, який очолював Службу зовнішньої розвідки у червні-вересні 2019 року (детальніше тут).