КМДА купує іменні годинники Кличка на 5 мільйонів для роздачі подарунків під час війни
21.07.2023   //  

Апарат виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) 5 липня оголосив намір укласти договір на придбання іменних годинників Київського міського голови на 5,04 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Постачальником планують обрати ТОВ «Київський годинниковий завод». Завод має поставити 1500 чоловічих і жіночих годинників по 3360 грн кожен.

В тендері також брало участь ТОВ «Перший український годинниковий завод «Київська Русь», пропозиція якого була майже на 400 тисяч гривень дешевшою. Але Замовник відхилив її через недотримання вимоги щодо кольору годинників: замість сталевого, чи золотого корпусу (покриття IPS/IPG), було запропоновано корпус темно-синього кольору.

У тендерній документації зазначено, що годинники повинні мати механізм Ronda 763 виробництва  Швейцарії або еквівалент, виготовлений в Швейцарії. Вимога комплектації годинників виключно механізмом швейцарського виробника  не допустила до участі у торгах постачальників, що продають годинники з японськими та іншими механізмами, що не поступаються якістю швейцарським.

Київська міська рада вже не вперше проводить тендер на закупівлю іменних годинників Київського міського голови. Минулого разу такий тендер було проведено у 2020 році і переможцем, як і у 2023 році стало ТОВ «Київський годинниковий завод».

Цікаво, що станом на 2016 рік (вже після окупації та анексії Росією територій України) у складі «Київського годинникового заводу» було російське ЗАТ «Годинниковий завод «Політ». Як і у 2016 році, так і зараз власником та директором «Київського годинникового заводу» є Золотарьов Олексій Борисович.

Наталя Рудковська, «Школа аналітиків»