Родинний підряд у Камʼянському: як Вакуленки «облаштовують» лікарні на півмільярда
19.07.2023   //  
У 2023 році три лікарні Камʼянської міської ради уклали угоди з ФОП “Вакуленко Віктор Володимирович” на поставку медичних товарів на суму в 1,9 млн грн. Ці угоди привернули увагу тим, що мали розмір близько 99 тисяч гривень кожна. Це дозволило замовникам не проводити відкриті торги, які починаються зі 100 тисяч гривень. Відповідно угоди були укладені без конкурсу і ціни в них виявились вищими від ринкових у середньому від 15 до 30%.
 
ФОП Вакуленко виявився зятем заступниці виборчої комісії у Камʼянському. А його дружина – теж членкиня того самого тервиборчкому від “Слуги народу”. І загалом їхня родина за каденції діючого мера натендерила у своєму місті понад півмільярда гривень.

 

Отже в цьогорічних угодах Віктора Вакуленка з лікарнями ціни виявились стабільно завищеними. Наприклад, Камʼянська лікарня №1  купила  на 99 990 гривень медичні рукавички неопудрені нітрилові різних розмірів в середньому по 16 грн за пару. Ринкові ціни у Камʼянському значно менші. Найдешевші рукавички коштують 7,01 грн, найдорожчі – 12 грн/пару. Тобто якби рукавички купували хоча б по роздрібній ціні аптек, то можна було б зекономити приблизно половину від суми підряду.

Ця ж лікарня на 99 975 гривень купила у Вакуленка одноразові системи по 25 грн/шт. У той час, коли роздрібна ціна у Камʼянському коливається від 7,80 до 20,32 грн/шт. Тобто і тут економія могла скласти половину від ціни угоди.

Міська лікарня №9 за 99 999 грн купила у нього медичну вату по 32,78 грн/100г. Хоча ринкова ціна коливається від 11,34  до 20 грн. Тут переплата може становити теж в районі половини ціни контракту.

Таким чином тільки на допорогових поставках лікарням Камянського цього року Вакуленко міг отримати маржі у розмірі до 1 млн грн (половина від загальної суми підрядів 1,9 млн грн). Однак це далеко не всі тендерні доходи його родини, яка вже давно причетна до міської влади.

Його дружина Вакуленко Ольга Олександрівна на останніх виборах 2020 року була членкинею Камʼянської районної територіальної виборчої комісії від партії «Слуга Народу».

Його теща Світлана Анатоліївна Кирильченко у 2020 році була заступницею голови Камʼянської районної ТВК від партії «Батьківщина». І вона давно відома меру Камянського Андрію Білоусову. Він ще у 2015 році нагороджував її подякою з нагоди Дня місцевого самоврядування (тоді Кирильченко була головою квартального комітету №5 Баглійського району). У свою чергу Кирильченко на сайті мерії Кам’янського дякувала Білоусову за введення нового маршруту шкільного автобусу.

Отже виглядає так, що родина Вакуленків – це не останні люди в Кам’янському, що підтверджується і даними «Прозорро». Саме у період з 2020 року, коли Ольга і Світлана з’явились у тервиборчкомі, їхня родина отримала підряди від комунальних та бюджетних установ Кам’янського на 548 млн грн:

Юробличчя Вакуленків Сума підрядів, млн грн
ФОП «Вакуленко Віктор Володимирович» 10,43
ТОВ «Новий стандарт якості» (засновник Віктор Вакуленко) 124,57
ФОП “Вакуленко Ольга Олександрівна” 6,37
ТОВ «Підприємство громадської організації «Об’єднання осіб з інвалідністю «право та можливість» (Ольга Вакуленко – екс-керівник) 4,29
ТОВ «Право та можливість» (Ольга Вакуленко – керівник) 1,11
ТОВ «Містобудування України» (Світлана Кирильченко – засновниця) 401,00

Причому фірма тещі Вакуленка «Містобудування України» і є саме тим підрядником по ремонту лікарень Кам’янського по дуже завищених цінах. Наприклад та сама лікарня №1, що купила у Віктора Вакуленка медичні рукавички по вдвічі завищеній ціни, замовила фірмі Світлані Кирильченко свій ремонт за 51 млн грн з утеплювачем в шість разів дорожче ринку і гіпсокартоном з трикратною переплатою.

Вікторія Гаврюшова, «Школа аналітиків», Юрій Ніколов, «Наші гроші»