Метрологи купили швейцарський лазерний 3D-сканер для повірки резервуарів за 5 мільйонів
19.07.2023   //  

ДП «Запорізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» Мінекономіки 12 липня за результатами тендеру замовило фірмі «Навігаційно-геодезичний центр» сканер за 5,02 млн грн, або $137 тис. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До осені мають поставити лазерний 3D-сканер Leica RTC360 виробництва компанії «Leica Geosystems AG» (Швейцарія) не раніше 2023 року. Цей сканер виконує високопродуктивне сканування об’єктів на відстані до 130 м, генеруючи кольорову тривимірну HDR хмару точок менш ніж за дві хвилини. Його використовують у криміналістиці, промисловості, цивільній інфраструктурі, калібруванні, архітектурі, будівництві тощо. Зокрема за допомогою нього створюють моделі пам’яток архітектури. Замовнику він потрібен для повірки резервуарів горизонтальних та вертикальних циліндричних наземного та підземного розташування.

У комплект входить сам сканер, транспортний контейнер, рюкзак, дві USB-флешки по 256 ГБ, чотири внутрішні акумуляторні батареї GEB364, зарядний пристрій GKL341, серветка для очищення скла, карбоновий штатив CT1 для роботи у прямому і перевернутому стані, софт Leica Cyclone Register 360 Plus для обробки даних лазерного сканування, софт Leica Cyclone 3DR для отримання градуювальних таблиць резервуарів і планшет iPad 10.2 2021 Wi-Fi 64GB із софтом Leica Cyclone Field360 для дистанційного керування. Ще у вартість включені доставка зі страхуванням, навчання персоналу, а також сертифікат калібрування.

На сайті постачальника ціна не зазначається. Інший дилер виробника пропонує сканер Leica RTC360 майже вдвічі дешевше – за 2,77 млн грн, але в описі його технічних характеристик не згадується додаткова комплектація і послуги. Імовірно, це ціна за сам сканер без нічого.

До повномасштабного вторгнення Росії, у листопаді 2021 року ДП «Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України» замовляло у цього самого постачальника сканер Leica RTC360 за 2,63 млн грн, або $99 тис. У доларах це на третину дешевше від нинішньої ціни. Тоді у комплектацію не входили флешки, рюкзак і серветка, батареї були старіші – GEB361, а iPad – невідомо, який саме. Що до послуг, то вартість включала доставку, пусконалагодження, навчання працівників і річну гарантію.

Фірма отримала підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов.

Харківський «Навігаційно-геодезичний центр» належить Федору Горбу та директору Олександру Горбу, який є кандидатом технічних наук та доцентом кафедри земельного адміністрування та геоінформаційних систем Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова. Із 2016 року фірма натендерила 90,97 млн грн.

“Школа аналітиків”