Поліграфкомбінат дав ЄДАПСівцям 141 мільйон на голографічний захист акцизних марок
10.07.2023   //  

ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів» 4 липня вперше уклало угоду з ТОВ «Поллі-Сервіс» про закупівлю голографічного захисного елементу для виготовлення акцизних марок на 141 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч фірма поставить 810 000 погонних метрів голографічного захисного елементу для марок акцизного податку. Виробника та ціну за одиницю у звіті про укладення договору не оприлюднено. Однак якщо розділити суму на кількість, то погонний метр буде коштувати 173,46 грн. Остаточна ціна за формулою залежатиме від офіційного курсу гривні до євро.

Мова лише про голографічний захисний елемент. Папір для виготовлення акцизних марок комбінат «Україна» закуповує у Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

«Поллі-Сервіс» була заснована Юрієм Сидоренком з консорціуму «ЄДАПС», а нині фірму переписали на оточення Сидоренка. Цей консорціум ще від початку 2000-х монополізував виготовлення різних бланків документів, паспортів, акцизних марок тощо. Партнером на 20% в «ЄДАПСі» був Віктор Медведчук, що на початку сторіччя очолював Адміністрацію президента Леоніда Кучми. Наприкінці правління Януковича «ЄДАПС» було відсунуто від державних потоків, а за часів Порошенка галузь контролювали люди Арсена Авакова та Максима Степанова. При Володимирі Зеленському все відіграли назад. Після відставки з уряду Авакова і Степанова Офіс президента восени 2021 року погодив зміну керівництва «Поліграфкомбінату «Україна». Його очолила Тетяни Бондаренко. Джерело «Економічної правди» повідомило, що її лобіював Сидоренко та що це подруга колишньої директорки «ЄДАПСу» Ірини Обиденко. Остання є співвласницею «Поллі-Сервісу». І «Поллі-Сервіс» почав отримувати значні підряди по вищій ціні, ніж за попередників. Наприклад, вони на 10% підняли валютні ціни обкладинок паспортів, які до неї поставляла французька фірма.

Анна Сорока, “Наші гроші”