Як чиновник викручувався, коли його спіймали на закупівлі соку на мільйон по вдвічі завищеній ціні у рідного заводу
06.07.2023   //  

Департамент економічного розвитку Рівненської міської ради наприкінці 2022 року закупив соку на 2,15 млн грн (тендер). Закупівельна ціна соку по угоді з ФОП Аліна Максимець становила 41,02 гривні за літр. Пізніше журналісти місцевого видання «Четверта влада» отримали накладну, у якій було вказано, що ФОП купувала яблуневий сік з м’якоттю у пятилітрових боксах по ціні 20 гривень за літ. Вдвічі дешевша ціна була від виробника – ПрАТ «Гощанський завод продтоварів».

Журналісти з’ясували, що очільник Департаменту економічного розвитку, який і проводив закупівлю, Володимир Липко раніше працював на Гощанському заводі і був членом правління підприємства. Однак Липко відмовився пояснювати чому не здійснив закупівлю напряму у виробника. При тому що що закупівлю проводили без використання електронної системи. А відтак замовник міг укласти пряму угод з ким завгодно. І замість заводу з ціною соку 20 гривень Департамент під керівництвом колишнього представника заводу обрав угоду з ФОПом з соком по 41 гривні за літр. Тобто маржа на цій закупівлі склала близько 1,1 млн грн.

Діалог «4 влади» з Володимиром Липко:

– Чому ви купили сік в Аліни Максимець, а не напряму в ПрАТ «Гощанський завод продтоварів»? – журналістка.

– Я ж вам по цій справі вже пояснював, що я зараз не даю коментарів, тому що я підписав у слідчого лист про те, що я не розповсюджую інформацію про матеріали.

– Просто було б набагато дешевше, бо вона купила за 20 гривень, а в неї, відповідно, ви купили за 41.

– Не знаю, кому вона там продавала за 20 гривень…

– Вона купила.

– Ну, я ж вам кажу, що я достовірність тих документів не перевіряв, тому нічого коментувати не буду.

– Але ж ви, певно, бачили документацію, що вона купувала саме в гощанського заводу, і чому…

– Вибачте, до побачення.

– Ну, але чому ви просто напряму не звернулися?

Відповідь на своє запитання журналістка так і не отримала: Володимир Липко вибив дзвінок. Не відповів він на це питання і у вайбері, хоч і переглянув.

Аліна Максимець

ФОП Аліна Максимець працює на фірмах «Кірабуд» та «Універсалбуд». Обидві фірми пов’язані із родиною Гордєєвих, бізнесменів з Нетішина (місто-супутник Хмельницької атомної електростанції, неподалік Острога). Співвласником «Універсалбуд» є також В’ячеслав Драчук, депутат Острозької міської ради від «Слуги народу».

Спільний бізнес із Гордєєвими має і бізнесмен Олександр Качан (див. «Жирний мільйон: як влада Рівного задорого закупила 10 тонн жиру невідомого складу для пунктів незламності»). Качан є співзасновником ГО «Ліга острозького самоврядування», а її представником був депутат Рівненської обласної ради Андрій Сорока («Європейська солідарність»). Помічником-консультантом депутата Сороки є начальник управління освіти Рівного Богдан Турович – той самий, що відповідав за скандальну закупівлю макаронів по вдвічі завищеній ціні.