За підозрою у корупції на ремонті укриттів Голосієва підрядника посадили під домашній арешт… і продовжили давати йому нові підряди
04.07.2023   //  

Медична гімназія по вул. Володимирській, 79б. Аби убезпечетись від зайвих конкурентів – чиновники застосували нову “заточку” – дивись текст нижче ↓↓ .

«Школа аналітиків» виявила 102 закупівлі на 83,89 млн грн, пов’язані з ремонтом укриттів у Голосіївському районі. Одним з найбільших підрядників у цьому районі є ТОВ «Кластер Україна» (11% на суму 8,85 млн грн). Керівник цієї фірми вже фігурує у розкраданні коштів на ремонт голосіївських укриттів та отримав домашній арешт. Але після того фірма продовжила отримувати підряди на укриття від комунальників, з якими він, за даними слідства, вступив у змову.

Фірма у серпні 2022 року отримала підряди Управління будівництва Голосіївської РДА на капремонт укриттів та школи-інтернат №9 по вул. Сеченова, 9 (1,38 млн грн) та школи №122 по вул. Китаївській, 22 (1,44 млн грн). Контракти на ремонт були укладені 8 серпня, і виконати роботи мали дуже швидко – до початку навчального процесу 1 вересня.

За даними слідства, директор та власник фірми вступив у змову з керівниками Управління будівництва Голосіївської РДА та КП «Голосіїво-Будінвест». Він вніс «завідомо направдиві дані» у акти виконаних робіт. Сума завищення вартості фактично виконаних робіт склала 530 тис грн, це становило 19% від ціни контрактів.

«Школа аналітиків» перевірила ті кошториси. Ціни будматеріалів Ceresit відповідали ринковим. Однак деякі позиції були вказані абстрактно, що не дозволяло перевірити їхню відповідність ринковим цінами. Наприклад, «блок дверний металевий» за 25 тис грн, чи «світильник світлодіодний» за 2,5 тис грн, чи «внутрішні двері дерев’яні» по 11 тисяч гривень – не можна точно зрозуміти що це за виріб.

Кримінальне провадження було відкрито 9 серпня 2022 року, на наступний день після укладання угоди. 13 березня 2023 року Голосіївський райсуд призначив керівнику «Кластер Україна» цілодобовий домашній арешт строком на 60 днів. У травні цей термін вже сплив, і фірма взяла участь у новій закупівлі того самого Управління будівництва Голосіївської РДА. За його результатами у червні з «Кластер Україна» було підписано на заміну вікон у житловому будинку по вул. Метрологічна, 14-б вартістю 3,31 млн грн. Загалом ця фірма за останній рік отримала від голосіївського Управління будівництва підряди на ремонт різних об’єктів на 35 млн грн. Даних про долю кримінального провадження немає.

Найбільше підрядів на ремонт укриттів у Голосіївському районі отримало ТОВ «Діо спорт» (14%). У кошторисах цієї фірми також трапляються завищені ціни. Наприклад, для ремонту укриття школи по пр.Лобановського, 146 використали цементу штукатурку «Полімін ШЦ-2» по  10,30 грн/кг. В магазині вона коштує 6,76 грн/кг.

Окрім цього Управління будівництва Голосіївської РДА застосувало гігантське відтермінування оплати для відлякування небажаних фірм. Йдеться про те, що до участі у торгах допускались лише ті фірми, які б давали письмове підтвердження своєї згоди отримати гроші за виконані роботи «після завершення воєнного стану в Україні + 6 місяців». Тобто, невідомо коли взагалі.

Нормальний бізнес не може піти на такі вимоги, оскільки мова йде про вимивання гігантських сум з обороту на невизначений термін. Відтак на торги може прийти лише та фірма, яка впевнена у тому, що замовник не буде затягувати їй з оплатою.

Наприклад, така вимога щодо згоди на «можливе відтермінування» оплати була у тендері на ремонт укриття медичної гімназії №33 по вул. Володимирська, 79б:

На торги у Києві прогнозовано прийшов єдиний учасник. Ним стало ТОВ «Вірідіс буд» з Чернівців, яке абсолютно цинічно забрало підряд розміром 1,44 млн грн зі знижкою у розмірі 93 гривні. Ця фірма мала відремонтувати укриття до 16 грудня. І замовник очікувано не став чекати кінця воєнного стану+6 місяців. І вже 28 грудня двома платежами перерахував цій фірмі всю суму 1,44 млн грн.

Аналогічні заточки були і в торгах по ремонту укриттів в школах по Якубовського Маршала, 7-Б (1,39 млн. грн) і по вул. Сеченова, 9 (1,44 млн. грн).

Ірина Заєць, Юрій Ніколов, «Школа аналітиків»