Укриття Подолу якщо і ремонтують, то по завищеним цінам: вентилятор у 4 рази, фарба у півтора
04.07.2023   //  

«Школа аналітиків» виявила у «Прозорро» 35 закупівель на 16,5 млн грн, пов’язаних з ремонтом укриттів у Подільському районі Києва. Серед підрядників є три очевидні лідери. Кожен з них має «улюбленого» замовника, і у кошторисі кожного з них були відверто завищені ціни або не вказана специфікація матеріалів.

ТОВ «Група Атена» отримала 23% підрядів на ремонт укриттів і є фаворитом Управління житлово-комунального господарства Подільської РДА. Один з прикладів завищення ціни – це капітальний ремонт укриття у житловому будинку за адресою: вул. Вітряні Гори 21/7. Тут кладочна сітка 100*100*4 в кошторисі вказана по 107 грн за квадратний метр. А у відкритому продажі вона є по 79 грн.

 На другому місці ТОВ «Український виробничо-будівельний Альянс Центр» (18%, фаворит Управління освіти Подільської РДА). Один із прикладів завищення ціни – це укриття у школі за адресою: вул. Вишгородська, 35 . Тут фарба АК-11 в кошторисі вказана по 158 грн/кг без ПДВ. А у відкритому продажі вона є по 106 грн.

На третьому місці ТОВ «ТБС-XXI» (16%, фаворит Управління освіти Подільської РДА). Один із прикладів завищення цін – це шкільне укриття за адресою: Копилівська, 36. Тут фарба біла водоемульсійна в кошторисі вказана по 167 грн/л, а у відкритому продажі її можна знайти по ціні 76 грн/л .

Найдорожчий підряд в цьому районі отримало ТОВ «Соді ком» на ремонт укриття ціною 1,4 млн грн по вул. Межигірська, 8. Тут у кошторисі вентилятор ВЦ 14-46 №3,15 (1,5/1500) вказаний за ціною 41 тис грн, у той час, коли його ринкова ціна11 тис грн.

У цьому районі також була зафіксована нова дискримінаційна вимога. Управління ЖКГ Подільської РДА поставило умовою в торгах «відтермінування платежу на період дії воєнного стану в Україні, а також протягом шести місяців після його припинення або скасування, поетапно в залежності від реального фінансування». Тобто учаснику пропонується виконати роботи за свій рахунок і отримати плату взагалі невідомо коли. Що неприйнятно для нормального бізнесу.

Вікторія Гаврюшова, «Школа аналітиків»