Для укриттів у Солом’янському районі суперзавищили ціни на Ceresit
04.07.2023   //  

«Школа аналітиків» виявила у «Прозорро» 34 закупівлі на 13,45 млн грн, пов’язані з ремонтом укриттів у Солом’янському районі Києва.

Три чверті підрядів поділили між двома фірмами: ТОВ «ОЦ Індустріальний» (4,22 млн грн) і ТОВ «Ремконт» (5,87 млн грн).

«ОЦ Індустріальний» має сталі зв’язки з Солом’янським Управлінням освіти – фірма отримала 42% всіх своїх держпідрядів саме від цього замовника. Компанія «Ремконт» має замовників в різних частинах Києва і області.

З проаналізованих найбільших восьми закупівель у всіх випадках кошториси були оприлюднені, лише в одному з них були нечітко вказані будматеріали. У решті семи випадках ціни у кошторисах значно перевищували ринкові ціни.

У більшості кошторисів є грунтовка глубокопроникна Ceresit СТ-17. У магазинах її продають по 46,30 грн/л. А у кошторисах її прописували по ціні від 104 грн (в контрактах з «Ремконтом») до 125 грн (в контрактах з «ОЦ Індустріальний»).

Антимікробна грунтовка Ceresit CT 99 в магазині коштує 251 грн/л, а у кошторисах – від 340 грн (у контрактах з «Ремконтом») до 408 грн  (в контрактах з «ОЦ Індустріальний»).

У найбільшому з тендерів по укриттям в Соломянському районі (школа №64 на вул. Ушинського, 32 за 1,44 млн грн) була застосована дискримінаційна вимога, яка вказувала учасникам ринку на небажання замовника бачити на торгах «чужі» компанії.

Йдеться про те, що до участі у торгах допускались лише ті фірми, які б давали письмове підтвердження своєї згоди отримати гроші за виконані роботи «після завершення воєнного стану в Україні + 6 місяців». Тобто невідомо коли взагалі. Також від учасників вимагалось надати акт обстеження підвалу, погоджений з директором школи. Тобто директор школи міг не знайти часу для того щоб показати об’єкт небажаному учаснику торгів, або не підписати акт. І тоді фірма не змогла б прийняти участі у тендері.

 

Анна Кислякова, Юрій Ніколов, «Школа аналітиків»