Рятувальники Києва і чотирьох областей купили електростанції на колесах по 25 мільйонів
30.06.2023   //  

Рятувальники Києва і чотирьох областей у листопаді-грудні 2022 року за різними процедурами замовили фірмі «Далгакиран Компресор Україна» мобільні енергетичні установки по 25 млн грн без ПДВ. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Головного управління ДСНС у місті Києві оголосив відкриті торги на 25 млн грн. На них прийшли фірми «Далгакиран Компресор Україна» та «Енергобезпека Груп» з однаковими цінами, які дорівнювали очікуваній вартості закупівлі. Перемогла «Далгакиран Компресор Україна», адже вона завантажила пропозицію раніше. Договір з нею уклали 12 грудня, а поставити товар вона повинна була до 23 грудня.

Інші замовники провели закупівлі без торгів. Рятувальники Рівненщини та Полтавщини використали процедуру «Українська Визвольна Війна», а їхні колеги з Хмельниччини та Миколаївщини – процедуру «Оборонна закупівля». Ціна всюди однакова – 25 млн грн.

Київською фірмою «Далгакиран Компресор Україна» володіє В’ячеслав Дінков навпіл із турецькою компанією «Dalgakiran Makine Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi». Виробник пише на своєму сайті, що наприкінці 2022 року поставив п’ять дизель-генераторних станцій для згаданих підрозділів ДСНС. Резервна потужність станції складає 1340 кВт, а номінальна – 1200 кВт, чого достатньо для автономного живлення насосних станцій водопостачання, лікарень, адміністративних будівель, навчальних закладів, об’єктів енергетики та іншої критичної інфраструктури. Крім того, станцією можна живити окремі населені пункти.

Кожна мобільна дизельна електростанція Dalgakiran DJ1700CU включає такі складові:

  • утеплений шумозахисний 40-футовий всепогодний контейнер;
  • дизельний двигун Cummins KTA50-G8 потужністю 1915 к. с.;
  • альтернатор Dalgakiran DJ 71250 номінальною потужністю 1220 кВт і напругою 400 В;
  • паливний бак на 2000 л, якого достатньо для роботи при номінальній потужності протягом мінімум шести годин;
  • барабан з силовим кабелем довжиною 25 м, розрахованим на повну потужність;
  • силові шафи для під’єднання силового кабелю на повну потужність та для під’єднання дистриб’юторів струму з розетками для інших споживачів;
  • дистриб’ютори струму для зовнішнього підключення споживачів;
  • глушник вихлопних газів в середині контейнеру;
  • освітлювальна щогла з пультом дистанційного керування;
  • напівпричіп контейнеровоз TAD Container 34-3 виробництва «Транс-Авто-Д».

Анна Сорока, «Наші гроші»