У Кличка приховали ціни ремонту мосту на Троєщину за 215 мільйонів рідною фірмою кума Рувіна
29.06.2023   //  

КП «Київавтошляхміст» Київради 26 червня за результатами тендеру уклало угоду з фірмою «Сучасна транспортна інфраструктура» про поточний ремонт мосту через річку Десенка у Києві вартістю 215 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Як повідомила днями прес-служба КМДА, на мосту через Десенку починається новий етап ремонту. Рух обмежать до 15 вересня. Дорожники працюватимуть у напрямку лівого берега. Торік бетонну плиту-основу, гідроізоляцію та асфальтове покриття оновлювали у крайніх правих смугах. Цьогоріч роботи відбуватимуться на тих смугах, які не ремонтували торік.

Згідно з договору, міст відремонтують до кінця 2024 року. Йдеться про асфальтобетонне покриття, гідроізоляційне покриття і деформаційні шви. Договір передбачає аванс згідно постанови Кабміну №1070 і оплату решти протягом трьох місяців після виконання робіт.

Ані замовник, ані підрядник не опублікували підсумкові відомості ресурсів і кошториси, що не дає порівняти ціни будматеріалів із ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Фірма отримала підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов.

Для участі у тендері вимагалось надати не менше двох аналогічних договорів за 2019-2022 роки на ремонт мостів або шляхопроводів. Крім того, потенційний учасник обов’язково повинен був мати таких працівників: головного інженера, начальника дільниці, виконавця робіт, майстра, а також сертифікованих геодезиста, інженера-проектувальника в частині кошторисної документації та інженера з охорони праці не нижче першої категорії.

Столична «Сучасна транспортна інфраструктура» належить Ірині Діамант, а директором є Андрій Рябчук. До лютого 2023 року цією компанією володіли Олександр Приступов та Валерій Сировацький. Останній є кумом та багаторічним партнером родини директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Олександра Рувіна.

Як виявили журналісти «Bihus.info», із 2019 року «Сучасна транспортна інфраструктура» стала субпідрядником «Еко-буд-трейд» із будівництва Подільсько-Воскресенського мосту.

Усього з 2019 року переможець натендерив 898 млн грн. Нинішній підряд – найбільший, а на другому місці – торішній щодо аварійних, відновних робіт на мосту Північному через Дніпро та мосту через Десенку на 161 млн грн. Тоді також не було ані суперників, ані кошторисів.

Анна Сорока, «Наші гроші»