Сільраду Старого Салтова після окупації відновлять за 62 мільйони – ціни завищили вдвоє
26.06.2023   //  

Департамент капітального будівництва Харківської ОДА 15 червня за результатами тендеру замовив фірмі «Будівельно-проектна компанія «Форсайт» капітальний ремонт будівлі в звільненому Старому Салтові за 62 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2024 року мають виконати аварійно-відновлювальні роботи багатофункціональної нежитлової будівлі по вул. Перемоги, 14 у селищі міського типу Старий Салтів Чугуївського району, яке було звільнено з-під російської окупації 2 травня 2022 року. Це адміністративна будівля селищної ради, амбулаторія загальної практики сімейної медицини №1 і ЦНАП. За умовами договору, роботи будуть оплачувати протягом трьох місяців після їх виконання.

Деякі ціни у підсумковій відомості ресурсів перевищують ринкові. Так, 23 водонагрівачі Atlantic Steatite Slim VM 80 D325-2-BC об’ємом 80 л та потужністю 2,1 кВт замовили по 16 200 грн (тут і далі тендерні ціни без ПДВ). За даними агрегатора цін «Hotline», нині в інтернет-магазинах вони продаються по 9 280-10 949 грн. У відомих магазинах «Розетка», «Комфі» та «Епіцентр» ціна складає 10 419 грн, що в півтора раза дешевше від тендеру.

Теплоакумулюючий бак КНТ ЕА-00-2000 об’ємом 2 тис л коштує 101 тис грн. В інтернет-магазинах його можна знайти у продажу по 52 тис грн без ізоляції та 68 тис грн з ізоляцією, тобто у півтора-два раза дешевше. Це зі знижкою, а без неї було б 58 тис грн та 76 тис грн.

Мідний силовий кабель ВВГнг-LS 3х2,5 обійдеться у 81 грн/м. У червневому прайс-листі крупного постачальника «Укрпровід» кабель ВВГнгд-0,66 3х2,5 вказаний по ціні 40 грн/м без ПДВ, тобто вдвічі дешевше від тендерної ціни. Маркування «LS» та «д» ідентичні.

Також фінішна шпаклівка Сеrеsіt СТ 126 коштує 48 грн/кг. В багатьох інтернетмагазинах її пропонують по 1018 грн/кг.

 «Будівельно-проектна компанія «Форсайт» зареєстрована в серпні 2022 року в Умані на Черкащині. Засновником і директором є місцевий житель Роман Петрович Мовчан, який народився в Сложобанському в 1976 році. Особа з такими ПІБ і роком народження у 2015 році балотувалась у депутати Харківську облраду від ВО «Батьківщина», але не пройшла.

Це перші відкриті торги, які виграла ця фірма. Раніше вона отримала підрядів нинішнього замовника, лікарень Харківської облради, а також Балаклійської міськради на 30 млн грн.

Єдиним конкурентом на тендері була харківська фірма «Голден і К» директора Віталія Голозубова.

Євгенія Іванська

Департамент капітального будівництва Харківської облдержадміністрації очолює Євгенія Іванська, колишня очільниця обласного департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції. У 2020 році її відсторонили від посади в ДАБІ на підставі доручення тодішнього прем’єра Олексія Гончарука, аналізу звернень громадян, «численних скарг громадськості та суб’єктів містобудування».

Анна Сорока, «Наші гроші»