«Укрзалізниця» за рік підняла на 29% доларову ціну скріплень Дубневичів і зробила їх дорожчими від імпортних
09.06.2023   //  

Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» 2 червня за результатами тендеру замовила фірмі «Західтрейдер» скріплень на 7,74 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять 8 тис комплектів проміжних пружних рейкових скріплень типу КПП-5-К виробництва «Корпорації КРТ» братів Дубневичів по 967 грн, або $26,45 за курсом на дату підписання договору. Вони призначені для регулювання на кривих ділянках шириною колії з рейок Р65 із 1 522 мм до 1 534 мм. Як і раніше, нині у комплект кожного скріплення входять:

  • клема пружна КП-5.2 – 2 шт.,
  • вкладиш ізолюючий ВІ-К або ВІ-К-С із термопластів – 2 шт.,
  • прокладка підрейкова ПРП-3.2-К – 1 шт.,
  • втулка регулювальна чорна ВР-65-К-1-4 або зелена ВР-65-К-2-3 – 2 шт.

У листопаді 2022 року «ЦЗВ» закуповував імпортні скріплення Vossloh W30 для кривих ділянок по 810 грн, або $22,15. Це на 19% дешевше в доларовому еквіваленті від нинішньої закупівлі.

У червні 2022 року «Старокостянтинівський завод залізобетонних шпал» «Укрзалізниці» замовляв «Західтрейдеру» такі самі скріплення КПП-5-К по 600 грн, або $20,51. У доларах це на 29% дешевше.

Що ж до «ЦЗВ», то ця філія минулого разу замовляла такі самі скріплення в листопаді 2020 року. Тоді інший дилер Дубневичів «ВМ Трейдер» продав їх по 365 грн, або $12,96. У доларах це в півтора раза дешевше від їхньої торішньої ціни і вдвічі дешевше від нинішньої.

Фірма отримала нинішній підряд без конкуренції, бо на торги більше ніхто не прийшов.

Виробник «Корпорація КРТ» належить Наталії Дубневич і Тетяні Дубневич. Це дружини відповідно братів Ярослава та Богдана Дубневичів, колишніх нардепів від партії «Блок Петра Порошенка». Нині Ярослав Дубневич є нардепом-самовисуванцем і входить до депутатської групи «Партія «За майбутнє», котра вважається політичним проектом Ігоря Коломойського.

НАБУ підозрює Ярослава Дубневича у заволодінні 93 млн грн на схемі із закупівлі «УЗ» стрілочної продукції. У травні апеляція ВАКС відправила справу на повторний розгляд.

Львівський «Західтрейдер» належить директору Михайлу Врублевському, який володів і керував іншими дилерами Дубневичів – припиненими «ВМ Трейдер» і «ВМ Трейдинг».

Він керував ТОВ «Експозиція», коли воно належало Андрію Бохенку. Фірма знаходилась тоді в одному будинку з «Корпорацією КРТ», «ВМ Трейдингом», а також із ТОВ «НВП «Абсолютний стандарт» Тараса Колодія, яким раніше володіли Павло Дубневич і Роксолана Пиртко, і ТОВ «Квадрохім» Віктора Юськіва, яким раніше володіли вищезгадані Наталія Дубневич та Тетяна Дубневич. Там само було зареєстроване ТОВ «ТД «ВБК» Геннадія Корнієнка, яке переоформили під новою назвою «Довсим» у Києві на Максима Дроздова.

Нині ж «Експозицію» переоформили в Києві на ТОВ «Міжнародна юридична компанія «Моніторинг Інвест Дівелопмент» Олександра Наумовського і директора Сергія Кудрія.

Анна Сорока, «Наші гроші»