Після вторгнення доларові ціни гальмівних колодок для «УЗ» майже не змінились
13.05.2023   //  

З моменту вторгнення на початку 2022 року і по травень 2023 року різні філії АТ «Українська Залізниця» уклали договорів на гальмівні колодки типу «М» на понад 81,09 мільйонів гривень. При цьому доларові ціни колодок майже не відрізняються від довоєнних цін у договорах 2021 року. Про це свідчать дані, оприлюднені у «Прозорро».

У 2021 році середня ціна гальмівних колодок типу «М» на закупівлях «Укрзалізниці» становила $16,1. Після початку вторгнення вартість трохи збільшилась. Постачальник «НДМЗ» уклав дві угоди на колодки по $23,5. Але досить швидко пішов спад і вартість колодок спустилась в середньому до $17,8. У поточному році зберігається ця ж вартість. Середня ціна цього року вища від довоєнного 2021 року всьго на 12%.

Ці колодки українського виробництва. В останні роки головними постачальниками «Укрзалізниці» є ТОВ «Ніжинський дослідно-механічний завод» (власник Олена Приходько), ТОВ «Торговий Дім «Будком» (Ольга і Василь Харченко) та ТОВ «М-лит» (Сергій і Валерій Мазур).

Разом з тим по деяким іншим товарам українських виробників «Укрзалізниця» підняла ціни значно більше. Наприклад, доларова ціна підшипників від «Харківського підшипникового заводу» зросла 1,5-2,5 раза у порівнянні з 2021 роком. Кріпильні кришки для вантажних вагонів подорожчали в 2,3 раза у доларовому еквіваленті.

 

Олександра Карасевич, «Школа аналітиків»