У Бородянці за чверть мільярда відбудують знищений росіянами центр реабілітації (фото)
24.03.2023   //  

Бородянський центр соціально-психологічної реабілітації населення 20 березня за результатами тендеру уклав угоду з фірмою «Укрбуд-Проект-Реконструкція» про реконструкцію вартістю 245 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2023 року мають реконструювати Бородянський центр соціально-психологічної реабілітації населення по вул. Центральна, 228, який був ущент зруйнований російським танком у 2022 року. Будівлю відбудують, виконають зовнішнє і внутрішнє опорядження, влаштують інженерні мережі, а також озеленять і благоустроять територію довкола неї.

Підсумкові відомості ресурсів та кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Держаудитслужба перевіряє тендер на підставі виявлених нею ознак порушень закону.

Очікувана сума складала 288 млн грн. На тендер прийшли «Альтіс-Констракшн» зі складу корпорації «Альтіс-Холдинг» Олександра Глімбовського із ціною 237 млн грн, що на 22% дешевше, та «Укрбуд-Проект-Реконструкція» із ціною 245 млн грн, що на 17% дешевше.

Однак дешевший «Альтіс-Констракшн» відхилили, бо він не виправив недоліки протягом доби після ознайомлення. Зокрема не подав довідку з переліком мінімально необхідної техніки та обладнання з підтверджуючими документами. Крім того, компанія принесла не всі довідки з обслуговуючих банків та не всі документи на працівників, обладнання та кошторисний софт. Ще замовник вимагав низку сертифікатів, які фірма не принесла:

  • ДСТУ ISO 9001:2015 (ISO 9001:2015 IDT) «Системи управління якістю. Вимоги»,
  • ДСТУ ІSО 14001:2015 (ISO 14001:2015, IDT) «Системи екологічного управління. Вимоги та настанови щодо застосування»,
  • ДСТУ ІSО 45001:2019 (ISO 45001:2018, IDT) «Системи управління охороною здоров’я та безпекою праці. Вимоги та настанови щодо застосування»,
  • ISO 19650-1:2018 «Організація та оцифрування інформації щодо будівель та споруд включно з будівельним інформаційним моделюванням (ВІМ). Управління інформацією з використанням будівельного інформаційного моделювання»
  • ISO 37001:2016 «Системи менеджменту протидії корупції».

Після цього переможцем стала компанія «Укрбуд-Проект-Реконструкція» із Броварів, якою володіє та керує Давід Кізіменко. Його батько Олег Кізіменко свого часу очолював Управління капітального будівництва Донецької ОДА, а з 2012 р. був заступником мера Севастополя Володимира Яцуби. Після анексії Криму Росією Кізіменко-старший лишився на тій же посаді при так званому губернаторі Сергію Меняйлі, а в 2015 р. був звільнений. Зрештою у вересні 2018 р. Олег Кізіменко був арештований у Херсоні за підозрою в державній зраді, а в грудні 2018 р. – засуджений на п’ять років умовно за сепаратизм.

Дружині Олега Кізіменка Аллі Кізіменко також належить компанія «Хозхімсервіс» із Вишневого. У 2021 р. АМКУ двічі штрафував її за тендерні змови та вносив до реєстру змовників, що означало би для компанії трирічний «бан» на участь у відкритих торгах. Однак АМКУ обидва рази за рішеннями судів прибирав «Хозхімсервіс» із реєстру.

Із 2021 року переможець отримав підрядів на 847 млн грн, з яких цей – найбільший.

Засновниками Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації населення на чолі з Людмилою Бойко є Київська ОДА та Міністерство у справах ветеранів України.

Анна Сорока, «Наші гроші»