Держава виділила ще чверть мільярда для телеканалів олігархів на російськомовний контент для «Freeдом»
21.03.2023   //  

Державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України» 13 березня уклало угоди на виготовлення передач для інформаційного марафону «Freeдом» до кінця 2023 року на загальну суму 224 млн грн. Телеканали підняли розцінки на 25% у порівнянні з минулим роком. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Кошти виділено на виробництво контенту з орієнтування на російськомовного глядача за межами України та забезпечення прямого ефіру зі студії російською мовою.

Іноземне підприємство «1+1 продакшн» з групи Ігоря Коломойського отримає 75,30 млн грн на виготовлення контенту по 83 663 гривень за годину.

ПрАТ «Телеканал «Інтер» Фірташа-Льовочкіна-Хорошковського матиме 74,83 млн грн на контент по 83 143 грн за годину.

Послуги ТОВ «СЛМ новини» Віктора Пінчука коштуватимуть 73,58 млн грн – по 81 754 грн грн за годину.

Торік цим же каналам замовляли контент для телеканалу «Freedom» з розрахунку близько 67 тисяч гривень за годину. Тобто на цей рік телеканали підняли ціни на 25%.

З урахуванням минулорічних закупівель «Плюси» під час вторгнення отримали замовлення для «Freedom» на 134 млн грн, «Старлайт» – 129 млн грн, «Інтер» – 108 млн грн.

«Новинна група Україна» Ріната Ахметова минулого літа також отримала підряд на 48 млн грн. Компанія Ахметова здала свою ліцензію державі і її тележурналісти перейшли на новий телеканал «Ми – Україна», який фінансується невідомо за чиї гроші. Та угоду з МПІУ було розірвано без сплати грошей по ній.

 

Таким чином загальні контракти на російськомовний контент «Фрідому» з каналами українських олігархів під час вторгнення коштують вже 371 млн грн.

Юрій Ніколов, «Наші гроші»