ДАСУ знайшла порушення у закупівлі харчів мерією Маріуполя на 61 млн, у якій приховали ціни окремих продуктів
08.03.2023   //  

Державна аудиторська служба України 27 лютого оприлюднила результати моніторингу закупівлі харчів виконкому Маріупольської міськради на 61,38 млн грн. Аудитори знайшли порушення у відхиленні учасника, який пропонував харчі на 6 мільйонів гривень дешевше. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Маріуполь ще влітку 2022 року було окуповано військами РФ. Відтак виконком переїхав на вільну територію України, звідки і проводить закупівлі різноманітних товарів. У тому числі ще у грудні була розпочата процедура закупівлі 90 тисяч продуктових наборів для внутрішньо-переміщених та евакуйованих осіб.

До складу наборів входить 16 фасованих продуктів, які можна придбати у магазинах – крупи, консерви, олія, чай, цукор, макарони тощо. Також ці продукти потрібно пофасувати у картонні коробки з надписом «ЯМаріуполь».

Переможцем процедури виконком обрав ТОВ «Фудгранд», воно запропонувало за свої послуги 61,38 млн грн, що було лише на 2% дешевше очікуваної вартості. У контракті з фірмою не вказана вартість окремих товарів. Аналіз «Наших грошей» показав, що вартість продуктового набору відповідає сумі роздрібних цін на ці продукти.

У свою чергу фірма «Київпромсервіс 1» пропонувала набори за 55,44 млн грн, що було на 6 мільйонів гривень дешевше від переможця і на 12% нижче від очікувань замовника. Така знижка відповідає цінам на дрібно-гуртовому ринку. При цьому мерія Маріуполя замовила 90 тисяч наборів, у складі кожного було по 1 кілограму різних круп. Відтак мова йшла про гуртове замовлення 9 тонн макарон тощо.

Замовник у дешевшій пропозиції відразу знайшов недоліки та попросив фірму надіслати додаткові документи щодо дезінфекції її складів, правильно заповнену форму комерційної пропозиції та лист про виконання аналогічних угод. Фірма вказала, що має досвід постачання фактично всіх необхідних маріупольцям товарів. Але замовник вважав, що поставки окремих продуктів – це не те саме, що поставка «продуктових наборів» разом з картонними коробками.

«Київпромсервіс 1» завантажив у «Прозорро» вказані документи, але замовник все рівно відхилив фірму. Йому не сподобалась накладна, яка мала свідчити про факт виконання аналогічної угоди.

Після цього у справу втрутилось ДАСУ. Аудитори провели свій моніторинг, та не задовольнились поясненнями замовника. Замовнику інкримінують безпідставне відхилення дешевшого конкурента. Виконком Маріуполя має час до 14 березня на оскарження цього рішення.

Мерію Маріуполя очолює Вадим Бойченко.

ТОВ «Фудгранд» (Полтава) Наталії Хубовій, яка також є власником одеського ТОВ «Вішмаркет». Раніше видання «Полтавщина» повідомляло про те, що місцева влада замовляла у цієї фірми харчі по завищеним цінам. Справжнім власником фірми місцеві журналісти вважають підприємця Володимира Сергієнка, «який на практиці контролює кілька десятків ТОВок та ФОПів.

«Фактично, у тісній співпраці з чиновниками, він монополізував ринок постачання продуктів для освітян та інших бюджетних замовників у багатьох громадах не тільки у Полтавській області, а й у сусідніх областях», – пише «Полтавщина».

Юрій Ніколов, «Наші гроші»