Кабмін дозволив не тендеритись найбагатшим замовникам України. Які це несе ризики?
24.02.2023   //  

Отже Кабмін оприлюднив зміни до постанови 1178, якими вивів з «Прозорро» ще більше закупівель. Без застосування відкритих торгів можна купувати всяке-любе для газогонів, електромереж, скважин, енергостанцій, шахт.

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178

  1. Придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли:

1) інформація, що повинна бути оприлюднена в оголошенні про проведення відкритих торгів та/або тендерній документації, належить до інформації з обмеженим доступом або її розголошення під час дії правового режиму воєнного стану може нести загрозу національній безпеці та/або громадській безпеці і порядку, та/або безпеці об’єктам енергетичної або газової  інфраструктури та/або об’єктам електроенергетики та/або об’єктам розробки чи видобування вуглеводнів за наявності відповідного обґрунтування;

…..

15) здійснюється закупівля товарів, робіт і послуг для відновлення об’єктів підприємств, установ та організацій електроенергетичного, ядерно-промислового, вугільно-промислового та нафтогазового комплексів, зруйнованих або пошкоджених внаслідок збройної агресії Російської Федерації , а також заходів, спрямованих на їх захист.

Автор публікації – Юрій Ніколов, редактор “Наших грошей”

Але це той самий ризик, що і з яйцями Міноборони, і з закупівлями «єдапсівців». Повна непрозорість розбещує абсолютно.

Не буде такого, що державні замовники зроблять закупівлі лише трошки солодшими для підрядників, ну типу на 10% заради швидкості виконання і гарантій якості.

Я побуду в звичній ролі скептика і дозволю собі кілька питань на березі:

  • Як зросте вартість доставки щебню у контрактах Укравтодору, якому офіційно віддали будівництво захисних споруд для електричних підстанцій по всій Україні?
  • Чи залишиться корисною «Укргазвидобування» команда закупівельників, що навчилась вибивати знижки навіть з європейських бариг? Чи там зміняться норови у відповідності до смаків Євгена Кабатова, який є земляком голови «Нафтогазу» Олексія Чернишова, так само працював в АВЕКу, пройшов через керівництво РДА у Київській області, де губернатором певний час був той самий Чернишов?
  • Чи зможуть експлуатаційники «Укренерго» опиратись чортам, що нашіптують у вухо «та давай вже замовляй оці акумулятори, нічо шо вони дорогі, головне що ти не будеш паритись з заміною полочок для їх розстановки»?
  • Чи будуть в «Енергоатомі» і вуглепромі… Пардон, канеш будуть(((
  • Ну і головне. Уявляєте як після перемоги погони розгрібатимуть результати цієї вакханалії?

Блог від: Юрій Ніколов