«Інтеррибфлотівцям» відписали $12 мільйонів на забезпечення експедицій в Антарктиду
13.02.2023   //  

«Національний антарктичний науковий центр» 31 січня без торгів уклав угоду з фірмою «Winot OU» (Естонія) про забезпечення українських антарктичних експедицій та станції вартістю $11,70 млн, або 427,90 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Центр замовив комплексну послугу з матеріально-технічного забезпечення Української антарктичної станції «Академік Вернадський» та Українських антарктичних експедицій. Йдеться про закупівлю матеріально-технічних засобів, паливно-мастильних матеріалів та продуктів харчування, здійснення екологічних заходів та утилізацію відходів, доставку на судно й назад учасників (зокрема ротація 27-ої та 28-ої експедицій) разом із матеріально-технічними засобами, а також управління судном і закупівлю основних засобів для цього.

Послуги закупили за переговорною процедурою через відсутність конкуренції з технічних причин. Згідно обґрунтування, у травні 2022 року Центр підписав договір із «Winot OU» про комплексну послугу з матеріально-технічного забезпечення Української антарктичної станції «Академік Вернадський» та Українських антарктичних експедицій на $1,77 млн строком дії до 28 січня 2023 року. Фірма як менеджер судна «Ноосфера» забезпечила його кваліфікованим екіпажом з досвідом керування ним. Із членами екіпажу тривають трудові контракти. Коли той договір скінчився, криголам перебував у рейсі у Південному океані, а саме на шляху ПАР – Польська антарктична станція «Генрик Арцтовський» – Українська антарктична станція «Академік Вернадський». Заміна екіпажу трудовими контрактами не передбачена і технічно неможлива. Дозвільні документи та обставини підтверджують, що технічну можливість продовжувати надавати послуги менеджера судна має лише діючий менеджер судна. Тому Центр вирішив провести закупівлю за переговорною процедурою.

Естонська «Winot OÜ» з капіталом 2 500 євро створена в 2017 році. За даними її сайту, вона має великий досвід управління рибальськими суднами і широкі ділові відносини з морськими агентами в Європі, Чилі, Аргентині та Південно-Африканській Республіці, а також надає послуги компаніям з Китаю, Південної Африки та Центральної Європи.

За даними системи «Register OÜ», її власниками є члени правління Наталія Ковтун 1981 року народження та Андрій Чуклін, який народився в 1974 році в Азербайджані, а живе в Україні. Домашньою сторінкою фірми вказаний сайт «Інтеррибфлоту» (ТМ «Аквамарин») irf.com.ua, а один з е-мейлів Чукліна chuklin@irf.com.ua знаходиться на тому ж хостингу.

Про зв’язки з «Інтеррибфлотом» компаній, які надавали аналогічні послуги раніше, тут.

Етап Послуга Вартість, $
І Закупівля матеріально-технічних засобів для забезпечення Української антарктичної станції «Академік Вернадський» та українських антарктичних експедицій із доставкою на борт науково-дослідницького судна «Ноосфера» 1 179 250
Управління науково-дослідницьким судном «Ноосфера». 2 687 880
Капітальні видатки в рамках виконання технічного управління науково-дослідницьким судном «Ноосфера». 251 800
ІІ Забезпечення доставки учасників Українських антарктичних експедицій. Управління науково-дослідницьким судном «Ноосфера». 4 767 740
ІІІ Управління науково-дослідницьким судном «Ноосфера» 1 380 800
ІV Управління науково-дослідницьким судном «Ноосфера» 1 433 940
Усього: 11 701 410