Після вторгнення «Водафон» у 1,5 раза підняв ціну смсок від E-health
07.02.2023   //  

Національна служба здоров’я України 1 лютого за результатами тендеру замовила ПрАТ «ВФ Україна» (мобільний оператор «Vodafone Україна») послуги по доставці текстових повідомлень вартістю 119 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На поточний рік за Програмою медичних гарантій замовили доставку 280 млн текстових повідомлень від імені електронної системи охорони здоров’я E-health через месенджери Telegram і Viber або мобільний зв’язок SMS по 42 коп. Доставка буде здійснюватися за допомогою OBM API від київської компанії «IT SmartFlex R’n’D» із групи «Vodafone».

Невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії, у березні 2022 року НСЗУ замовляла «ВФ Україна» аналогічні послуги за такою ж ціною – 42 коп. А раніше їхня ціна від неї ж була в півтора раза нижчою: у 2021 році – 28 коп, а в 2020 році – 29 коп.

У інших замовників цьогоріч СМСки коштують так, як в НСЗУ, чи дорожче. Наприклад, у січні «Київська– та «Одеська обласні енергопостачальні компанії» замовили СМСки по 43 коп, а «Тернопільелектропостач» – по 49 коп. У грудні «Укрпошта» замовила їх по 43 коп, а «Прикарпаттяобленерго» – по 49 коп. Причому обсяги закупівель у них значно менші.

Наразі «Vodafone» пропонує на своєму сайті розсилку СМСок для бізнесу по 42 коп, а «Lifecell» і «Київстар» – по 46 коп. На інших сайтах ціни приблизно такі ж – від 46 коп.

На відміну від попередніх років, компанія отримала нинішній підряд без конкуренції, оскільки на відкриті торги більше ніхто не прийшов. Формальна економія склала 8%.

Акціонером «ВФ Україна» є українська фірма «Телко Солюшнз Енд Інвестментс» (у стані припинення), яка належить нідерландській компанії «Telco Investments B.V.», а кінцевим бенефіціаром через останню значиться Насіб Хасанов з Азербайджану.

За даними «Forbes.ua», у перші місяці після повномасштабного вторгнення РФ в Україну та впровадження санкцій проти Михайла Фрідмана, Петра Авена та Андрія Косогова, саме власники «Водафону» з азербайджанськоїь інвесткомпанії «NEQSOL Holding» хотіли купити у російських акціонерів «Альфа-Банк Україна».

Анна Сорока, «Наші гроші»