«Укртранснафта» замовила «софтлайнівцям» два безпілотники Zeus по 6 мільйонів
24.01.2023   //  

АТ «Укртранснафта» у листопаді-грудні уклала дві угоди з фірмою «Мафін Ентерпрайз» на купівлю безпілотників на 12,18 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Один безпілотний авіаційний комплекс VTOL Zeus вартістю 5,95 млн грн поставлять до 23 січня, а другий вартістю 6,23 млн грн – до 30 квітня. Договори передбачають повний аванс. Інші деталі невідомі. Судячи з назви, БПЛА мають вертикальний зліт та посадку.

За даними сайту компанії «Spartaqs.Ua», безпілотники VTOL Zeus мають розмах крил 4,5 м, дальність польоту 600 км, час польоту 6 годин, крейсерську швидкість 90-100 км/год, стабілізовану із двома осями камеру FPV HD і камеру із тридцятикратним зумом. Вони можуть нести корисне навантаження до 19 кг. Також можлива додаткова комплектація.

Створена в 2020 році столична «Мафін Ентерпрайз» зі статутним капіталом 1 тис грн відома як ІТ-компанія, головним продуктом якої є ERP-система «Mafin» для планування ресурсів підприємства. Засновниками компанії є кіпрський офшор «Інтекресі Венче Лтд», Віталій Кухар, Олександр Тарасов та Дмитро Єрушенко, кінцевим бенефіціаром через «Intecracy Venture Ltd» – Михайло Віговський, а директором – Станіслав Альпенідзе.

Ще на вищезгаданий офшор записані українські ІТ-компанії «Інтекресі Ділз», «Глобал Інтекраті», «ДефСи» та «Інтекресі Бейз». Останні дві входять у консорціум «Intecracy Group». Туди ж входять українські ІТ-компанії «Айкюжн ІТ», «Софтлайн ІТ» та інші.

Нагадаємо, НАБУ розслідує розкрадання на військовій системі за 600 мільйонів. Згідно судового реєстру, СБУ вважала фірми «Інтекресі Бейз» та «Айкюжн ІТ» пов’язаними з «Юкрейніан Електронікс» та «Еверест Лімітед». Остання фірма мала розробити Єдину автоматизовану систему управління ЗСУ «Дзвін-АС» на базі софту «Інтекресі Бейз».

Із вересня 2022 року «Мафін Ентерпрайз» отримала підрядів виключно «Укртранснафти» на 21,36 млн грн. Замовлення стосувались безпілотників, генераторів і зарядних станцій.

Анна Сорока, «Наші гроші»