«Нафтогаз» відписав американським юристам ще $7 мільйонів на захист від Росії
13.01.2023   //  

АТ «НАК «Нафтогаз України» 30 грудня без торгів замовило міжнародній юридичній компанії «Covington & Burling LLP» (США) юридичні послуги на $7 млн. Раніше їх теж замовляли без торгів, через переговори. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У 2023 році компанія представлятиме інтереси «Нафтогазу» під час врегулювання спорів, пов’язаних із втратою або неможливістю використання «Нафтогазом» свого майна та неотриманням ним доходів у окупованому Криму. Вірогідно, мова про арбітраж перед трибуналом, створеним за Угодою між Урядом РФ та Кабінетом міністрів України про заохочення та взаємний захист інвестицій від 27 листопада 1998 році («ДІУ Україна-Росія»). Обсяг замовлення та погодинні ставки невідомі, бо договір не оприлюднено.

Із 2017 року «Нафтогаз» уклав з цією компанією угод про представництво у спорі з Росією щодо майна в окупованому Криму на $48 млн. Ще у 2021 році він замовляв їй юридичні послуги щодо можливого арбітражу зі Словаччиною за арештований газ на 3 млн євро.

Також Міністерство закордонних справ України із 2015 року уклало з цією компанією угод щодо захисту від Росії на $17 млн. Крім того, віднедавна ця компанія представляє інтереси Ріната Ахметова в Європейському суді з прав людини. Влітку 2022 року стало відомо, що він подав до ЄСПЛ позов проти Росії щодо компенсації за грубі порушення його прав власності під час неспровокованої воєнної агресії Росії проти України.

Нагадаємо, до 2009 року старшим партнером «Covington & Burling» був Ерік Холдер, який згодом став генпрокурором США та обіймав цю посаду до квітня 2015 року.

У 2012 році фірма допомогла семи іспанським фондам-інвесторам «ЮКОСу» стягнути з Росії втрачені ними $2 млн, але в 2016 році це рішення скасував апеляційний суд. У 2011 році Юлія Тимошенко і БЮТ замовляли компанії аудит справ по закупівлі автомобілів «Опель» у якості швидкої допомоги та використання грошей по Кіотському протоколу.