НАБУ викрило екснардепа і його поплічників у справі про заволодіння 112 мільйонами через АРМА і СЕТАМ
22.12.2022   //  

Олег Ляшко та Сергій Скуратовський

НАБУ і САП повідомили вісьмом особам, в тому числі народному депутату попереднього скликання про підозру у заволодінні правами вимоги по кредитам, що призвело до заподіяння понад 112 млн грн збитків приватному банку.  Про це повідомив «Центр протидії корупції».

Серед підозрюваних:

✔️ народний депутат минулого скликання;

✔️ помічниця нардепа – директор фірми, яка отримала кредитні кошти;

✔️ начальник слідчого відділення Головного слідчого управління СБУ до 2020 року;

✔️ начальник управління менеджменту активів АРМА до 2020 року;

✔️ гендиректор ДП «СЕТАМ» до 2020 року;

✔️ чинний заступник гендиректора ДП «СЕТАМ»;

✔️ два оцінювача.

За даними НАБУ, у 2012 році майбутній депутат (на той час – депутат Київської облради), будучи власником низки компаній, розпочав будівництво ЖК на околиці Києва.

Для цього він взяв кредит у понад 200 млн грн під заставу збудованого в майбутньому ЖК і земельних ділянок, а також низку особистих порук, зокрема й самого депутата.

Згодом Нацбанк визнав неплатоспроможним банк, який видавав кредит. Аби не віддавати борг та отримати можливість продати збудовані квартири, нардеп наприкінці 2018 року – середини 2019 року організував схему.

Нардеп залучив працівника СБУ, який за хабар зареєстрував кримінальне провадження і в його межах забезпечив накладення арешту та передачу в АРМА прав вимоги по його кредиту.

В свою чергу, начальник управління менеджменту активів АРМА і посадовці ДП «СЕТАМ» забезпечили перемогу підконтрольної нардепу фірми на торгах, при цьому за заниженою на 112 млн грн ціною. Тобто право вимоги на 128 млн грн було продано всього за 16 млн грн.

Ця фірма, ставши новим власником прав вимоги, скасувала усі іпотеки на нерухоме майно та обтяження за договорами поруки. Згодом ця ж фірма перепродала ці права ще одній підконтрольній нардепу компанії, аби правонаступник банку не зміг здійснити звернення обтяження.

Народний депутат забезпечив фінансування цієї схеми – від придбання компаній до оплати оцінщикам, та надавав вказівки учасникам цієї організованої групи.

“Схоже, що у цій справі йдеться про ексдепутата від Радикальної партії Сергія Скуратовського”, – вказує ЦПК.

Ще один учасник злочину – начальник управління АРМА – є підозрюваним у справі щодо розтрати 426 млн грн.

Керівником держпідприємства «СЕТАМ» до 2020 року був Віктор Вишньов. Зараз він працює заступником Голови Державної служби морського та річкового транспорту з питань цифрового розвитку.

Юрій Ніколов, «Наші гроші»