Французи за $1,5 мільйона допоможуть «Нафтогазу» реструктурувати дефолтні євробонди
08.12.2022   //   1 Переглядів

«Нафтогаз України» 15 листопада без використання електронної системи уклав угоду з компанією «Lazard Frères SAS» (Франція) про послуги з управління фінансовими ринками вартістю $1,50 млн, або 54,86 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Французьку компанію залучили як фінансового радника для реструктуризації виконання зобов’язань за єврооблігаціями. Послуги надаватимуть протягом півтора року, а саме до 15 травня 2024 року. Інші деталі замовлення невідомі, оскільки договір не оприлюднено.

Як повідомляла «Економічна правда», раніше у листопаді Кабмін погодив підписання «Нафтогазом» договору з «Lazard Frères SAS» про надання послуг фінансового радника для проведення реструктуризації її зобов’язань за євробондами. «Нафтогаз» завершив реструктуризацію євробондів-2024, кроки за євробондами-2022 і 2026 ще розглядали.

У 2017 році «Нафтогаз» уже наймав цю компанію в якості фінансового радника за $1,25 млн. Тоді вона повинна була надати інвестиційно-банківські послуги щодо його активів у Єгипті. За словами тодішнього голови правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва, вони були неприбутковими, тому державна компанія розглядала можливість їх продати.

Нагадаємо, у 2015 році уряд за пропозицією Міністерства фінансів визначив монополію двох компаній на допомогу державним позичальникам, які хочуть реструктурувати свої зовнішні борги. «Lazard Freres SAS» визначено фінансовим радником, а «White & Case LLP» (Британія) – юридичним радником. Це стосувалося «Укрзалізниці», «Ощадбанку», «Укрексімбанку» та Києва. Відтоді Департамент фінансів КМДА уклав із французькою компанією три угоди щодо обслуговування зовнішнього боргу Києва на суму $1,35 млн.

Головою та головним виконавчим директором «Lazard» зараз є Кеннет М. Джейкобс.

Анна Сорока, «Наші гроші»