«УГВ» роздало «медведчуківцям», сину ексначальника СБУ Буковини і новачку 390 мільйонів на дизель
06.12.2022   //   1 Переглядів

«Укргазвидобування» 16 і 22 листопада без торгів уклало три угоди про постачання дизельного палива на 390 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Загалом замовили 7 000 т дизпалива зі строком постачання до середини грудня. Деталі невідомі, бо договори не оприлюднено. Найбільше замовлення на 164 млн грн отримав «Анвітрейд», який поставить 3 000 т по 54 756 т дизелю за тонну. Це ціна, отримана діленням вартості відповідного договору на обсяг поставки. Також «Мартін Трейд» заплатять 129 млн грн за поставку 2 400 т дизелю по 53 806 грн за тонну. Фірма «К2 Енерджи» за 97 млн грн повинна поставити 1 600 т дизелю по 60 420 грн за тонну.

Як пише видання «EnKorr» за даними моніторингу Консалтингової групи «А-95», у кінці минулого тижня дизель у гурті пропонувався по 49-54 грн/л, а його середня ціна склала 51,50 грн/л. Отже, у перерахунку через густину зимового дизелю 843 кг/куб. м ринкові ціни різнились тоді у межах 58 098-64 027 грн/т, а середня ринкова ціна склала 61 062 грн/т. Якщо «УГВ» купило зимовий дизель, то його ціни нижчі від середньої ринкової.

Київська фірма «Анвітрейд» входить у «Wexler Group». Офіційно її власник Петро Белз заперечує контроль з боку Віктора Медведчука за цією групою, але саме вона постачала російське пальне трубопроводом, незаконно переданим бізнес структурам Медведчука.

Чернівецький «Мартін Трейд» належить Святославу Потапчуку і Володимиру Порайку – сину колишнього начальника управління СБУ в Чернівецькій області Василя Порайка.

Володимир Порайко також володіє фірмою «Мартін Трейдінг» сам і «Мартін Логістик» із Василем Порайком. Святослав Потапчук є співзасновником фірми «Мисливський тор» з Олександром Дяконом, «Буд-ком ДЛ» з Олександром Дяконом, Петром Литовченком та Ольгою Летяцькою, «Індустрія Буковини» з Дмитром Терентьєвим і Сергієм Владовим.

Столична «К2 Енерджи» вперше отримала держпідряд. Директором є Дмитро Васильков, а засновниками – Віктор Слободяник та його АТ «ЗНВКІФ «Фелікс». Раніше фірма була зареєстрована в Херсоні, до того – в Ірпені, а до того – в Києві як «ТД «Оптмаркет». Коли вона минулого разу знаходилась у Києві, її засновником значився Дмитро Горбик, перед ним – Олександр Іванов, а до того – реєстраційна «Тайкун АП» Олександра Голубєва.

Слободяник також володіє фірмами «Фелікс Девелопмент» напряму та «Ол Віжион» через кіпрський офшор «ВіВіСАМ Ессет Менеджмент Лтд» («VVSam Asset Management Ltd»).

Анна Сорока, «Наші гроші»