Обладміністрація купила металопластикові вікна на 70 мільйонів по цінах вдвоє вищих від усіх відомих цін
29.11.2022   //  

Департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської ОДА 22 і 25 листопада без торгів уклав дві угоди з компанією «Екіпаж» про поставку вікон на загальну суму 70 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця року фірма повинна поставити у Харків 8 546 квадратних метрів віконних блоків із профілю WDS. Договори не оприлюднені, тому детальні характеристики і ціна за штуку невідомі. Якщо розділити вартість угод на обсяг поставки, вийде 8 200 грн за квадрат.

На сайті виробника вікон «Екіпаж» сказано, що на ціну вікон впливають їх конфігурація (стандартна або фігурна), розмір (типовий або унікальний), склопакет (кількість камер), профіль (марка, кількість камер і ущільнювальних контурів), виробник фурнітури та віддаленість об’єкта. Нині він продає типові вікна з профілем WDS від класу «економ» до класу «преміум» за такими цінами: одностулкові з відкриванням – по 2 892-3 946 грн за квадрат, двостулкові з відкриванням – по 2 519-3 457 грн за квадрат, трьохстулкові поворотно-відкидні по 2 124-2 936 грн за квадрат. Схоже, ціни вказано без доставки.

У вересні Харківський національний університет внутрішніх справ через торги замовив компанії «Даная Холдинг» вікна виробництва «Екіпажу» по 3 956 грн за квадрат. А саме білі металопластикові віконні блоки різних розмірів із двохкамерним склопакетом 4i-10ar-4-10ar-4i, п’ятикамерним профілем і фурнітурою Axor (Україна). Вікна мали поставити в Кам’янець-Подільський на Хмельниччині, куди університет переїхав через вторгнення.

Крім того, у вересні міськрада Бучі через торги замовила підприємцю вікна для житлових будинків по 3 566 грн за квадрат без ПДВ. Це були білі металопластикові віконні блоки за індивідуальними замірами із двохкамерним склопакетом, чотирьохкамерним профілем Viknar’off Fenster 400 і фурнітурою Accado (Туреччина). Постачальник був із Рівненщини, а завод «Viknar’off» знаходиться в Тернополі. Вікна мали за десять днів поставити в Бучу.

Виробник вікон «Екіпаж» із міста Первомайський в Лозівському районі Харківської області належить Сергію та Михайлу Теплицьким, а директором є Максим Кунченко.

Профіль під брендом WDS виготовляє дніпровський «Міропласт», який належить Вадиму Єрмолаєву і турецькій фірмі «Бета Кімйасал Мадделєр Ятирим» («Beta Kimyasal Maddeler Yatirim A.S.»). Останньою володіють громадяни Туреччини Башер Хасан, Башер Есер, Башер Мустафа, Оан Ірем і Тайакиси Ахмет. Єрмолаєв, Башер Хасан, Башер Мустафа та Оан Ірем також володіють «Аксор Індастрі», яке робить фурнітуру під брендом Axor.

Керівником Департаменту ЖКГ та ПЕК Харківської ОДА очолює Сергій Магдисюк. Керівником облдержадміністрації є Олег Синєгубов.