«Протек» продав Львівщині прискорювач на третину дорожче, ніж до вторгнення
21.11.2022   //  

Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр 7 листопада за результатами тендеру замовив у «Протек Солюшнз Україна» прискорювач за 79 млн грн. Це на третину дорожче, ніж торік до війни. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До зими поставлять лінійний прискорювач Halcyon MV виробництва компанії «Varian Medical Systems Inc.» (США) у Великобританії та Китаї. Комплект включає прискорювач із багатопелюстковим коліматором, систему візуалізації в мегавольтажному пучку та систему позиціонування і верифікації положення пацієнта за методикою IGRT.

У листопаді-грудні 2021 року Миколаївський обласний центр онкології і Національний інститут раку замовляли цій фірмі такі прискорювачі Halcyon MV на третину дешевше – по 60 млн грн. Відтоді курс євро зріс на 18% – від 30,20 грн. і 30,91 грн до 35,98 грн.

Надані фірмою технічні описи прискорювачів на цих тендерах були майже однакові. Але зараз у львів’ян комплектація менша, ніж була торік у миколаївців та Інституту. В обох останніх вона включала ще й сервер бази даних Varian, кольоровий мережевий лазерний принтер формату А4, більшу кількість різноманітних пристроїв та витратних матеріалів для позиціонування пацієнтів, а також комплект обладнання для клінічної дозиметрії.

Останніми роками Halcyon з низкою відмінностей в комплектації у «Протеку» закупила ціла низка замовників. Див. про тендер на Закарпатті «Свій відкат можете засунути собі в дупу!»: Після суперечки медики прибрали заточку з тендеру на 60 мільйонів».

Нині фірма отримала підряд без конкуренції, бо на тендер більше ніхто не прийшов. Вона знизила ціну на 300 тис грн, або 0,4% відносно очікуваної вартості закупівлі у 79 млн грн.

«Протек Солюшнз Україна» на чолі з Андрієм Скрипком належить компанії «Протек Солюшнз Швейцарія» (Швейцарія), а бенефіціаром через неї є киянин Федір Кірпенко.

Останній раніше входив до складу директорів датської «Protech solutions K/S» і володіє ТОВ «Інтегрейтед Медікал Груп». Він був відомий як співзасновник Київської міської галузевої організації роботодавців «Асоціація виробників і постачальників науково-технічної та інноваційної продукції». Нині її записано на ТОВ «Алт Україна Лтд» Василя Соколинського і ПрАТ «Макрохім» Бориса Храновського. Колись ці двоє володіли ТОВ «Хімлаборреактив», яке нині належить «Кемлаб Інвест Лтд» (Британія) Рональда Райнера.

Від заснування «Прозорро» у 2016 році переможець отримав підрядів на 4,16 млрд грн.