Після вторгнення сірка від оточення Журила для «Енергоатома» подорожчала у 2,5 раза
18.11.2022   //   2 Переглядів

ДП «НАЕК «Енергоатом» 8 листопада без використання електронної системи замовило фірмі «Торгсервіс» сірки на 32 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У листопаді поставлять 1 241 тонну технічної сірки. Договір не оприлюднено, тому марка, виробник, умови поставки і ціна за тонну невідомі. Якщо розділити вартість договору на обсяг, вийде 25 560 грн за тонну, що дорівнює $699 за курсом на дату укладення угоди.

Раніше, у жовтні «Енергоатом» замовляв «Галтехнопарку» технічну сірку дещо дорожче у доларовому еквіваленті – по 26 256 грн, або $718 за тонну. Деталі теж були невідомі.

У червні ПАТ «Сумихімпром» замовляв «Хімвектору» технічну сірку ґатунку не нижче 9990 (не менше 99,90% умісту сірки) трохи дорожче у доларах – по 21 881 грн, або $748 за тонну. Поставка в Суми передбачалась залізницею на умовах EXW та/або CPT.

До повномасштабного вторгнення Росії, у січні ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» замовляв «Галтехнопарку» технічну сірку ґатунку не нижче 9995 (не менше 99,95% умісту сірки) по 7 630 грн, або $265 за тонну. Отже, це в 2,5 раза дешевше у доларах. У цьому випадку передбачалась поставка на умовах DDP на склад замовника.

Харківський «Торгсервіс» належить Борису Гриньку і Сергію Євсєєву. Євсєєв у 2016 році був кінцевим бенефіціаром ТОВ «Енерго-промислова група «Югенергопромтранс» разом із Володимиром Куковальським і Жанною Григоренко. Крім того, в 2017 році особа з ПІБ Євсєєв Сергій Вікторович була підписантом ТОВ «Укрдонінвест» Віталія Кропачова.

Нині засновником «Югенергопромтрансу» значиться кіпрська фірма «БПК Біомасс Пауер Корпорейшн Лімітед», а бенефіціарами через неї – Куковальський і Олександр Шарбенко.

Жанна Григоренко була прописана за однією адресою з Русланом Журилом – колишнім заступником директора СхідГЗК. Вона володіє ТОВ «Енерджі Солар» одноосібно, ТОВ «Профімед Сервіс» разом із Сергієм Сірим і Тетяною Сірою, ТОВ «Темп» із Анатолієм Лісковським і ТОВ «Спецмашкомплект» із колишнім нардепом Миколою Мартиненком.

Фірма «Темп», співвласником якої раніше був сам Журило, з 2011 року є фактичним монополістом тендерів СхідГЗК на перевезення уранової руди спецавтотранспортом.

Руслан Журило є фігурантом двох кримінальних проваджень НАБУ: щодо завдання ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» 300 млн грн збитків при реалізації титанової продукції та в «справі Мартиненка» стосовно розкрадань у системі «Енергоатому».

З Журилом також була пов’язана компанія ТОВ «Торговий дім «Еко-Сервіс», яка раніше виступала постачальником сірки для СхідГЗК. На початку листопада Вищий антикорсуд визнав винними керівника цієї фірми та замдиректора держкомбінату у корупційних діяннях на закупівлі сірці у 2015 році. Вони підіймали закупівельну ціну додатковими угодами, завдавши держпідприємству збитків на 24 млн грн. Суд засудив їх обох до 8 та 9 років відповідно з конфіскацією майна.

Анна Сорока, “Наші гроші”