На випадок погашення електрики Мінрегіон на півмільярда замовив вантажівок, генераторів і обладнання для очищення води на півмільярда
16.11.2022   //   31 Переглядів

Державний інститут «УкрНДІВодоканалПроект» Мінрегіону 10 листопада уклав п’ять угод для підвозу води за відсутності електроенергії на 535 млн грн. Закупили установки для очищення, вантажівки й генератори. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Товар оплатять за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету на придбання резервного запасу обладнання та матеріалів для безперебійного водопостачання взимку.

Найбільше отримав «Торговий Дім «Будшляхмаш» на вантажівки для перевезення питної води – 243 млн грн. Цьогоріч поставлять 40 автомобілів на шасі Ford 1833DC.

Половина цих вантажівок по 6,90 млн грн має бортову платформу та кран-маніпуляторну установку. Інша половина по 5,25 млн грн без кран-маніпулятора має бортову платформу із чотирма пластиковими ємностями для питної води об’ємом 2 куб м кожна із кранами.

Таких автомобілів ще ніхто не купував. Цін шасі у відкритих джерелах немає. Що ж до техніки іншого призначення на його базі, то цієї осені автопаливозаправники об’ємом 10 куб м купували по 6,54 млн грн, а самоскид із поворотним відвалом – за 4,73 млн грн.

Також у фірми «Техно Трейн» замовили 20 мобільних установок очищення води у контейнерах на 127 млн грн. Половина установок продуктивністю 100 куб м очищеної води за добу виробництва фінської «Aquazone» коштують по 9,12 млн грн. Інша половина установок продуктивністю 80 куб м очищеної води за добу виробництва української компанії «Науково-виробниче об’єданння «Екософт» коштують по 3,73 млн грн.

Виробник «Діфрано Юніон» поставить мобільні установки для очищення поверхневих та артезіанськіх вод на 99 млн грн. Зокрема 10 установок Organik M5000 OS продуктивністю 70-100 куб м очищеної води за добу коштують по 4,71 млн грн, а 15 установок Organik M2500 OS продуктивністю 30-50 куб м очищеної води за добу – по 3,44 млн грн.

Фірма «М.Б.» поставить 72 дизельні генератори невідомої марки на 66 млн грн. А саме:

  • 5 генераторів потужністю 254 кВт по 1,68 млн грн;
  • 12 генераторів потужністю 170 кВт по 1,11 млн грн;
  • 20 генераторів потужністю 127 кВт по 942 тис грн;
  • 35 генераторів потужністю 87 кВт по 717 тис грн.

Сайт «Hotline» показує генератори WattStream на 90-200 кВт за ціною 695 тис грн1,11 млн грн. Це стаціонарні трифазні генератори з автономною роботою до десяти годин.

Довідково:

Раніше «УкрНДІВодоканалПроект» очолював Олександр Оглобля, однак 4 листопада 2022 року виконувачем обов’язків директора інституту став Василь Дуб. Після цього й були укладені вищезгадані договори. За даними системи «YouControl», Дуб керував та співволодів припиненою у 2017 році київською фірмою «Інститут Аквапроект». Його партнерами по ній були Марк Лівшиць, Олександр Буланий та Галина Пархомович.

Столична «ТД «Будшляхмаш» належить директору Мирославу Гуйвану. Він разом з Олександром Гуйваном, Іриною Чехівською і Віктором Ратошнюком є бенефіціарами броварської фірми «Спецбудмаш», яка також отримує державні підряди щодо техніки.

Дніпровська «Техно Трейн» створена влітку 2021 року. Її засновником і директором є дніпровець Сергій Кривий, який також володіє і керує компанією «Юкрейніан Паблік Транспорт» («ЮПТ»). Восени 2021 року «Техно Трейн» створила консорціум «Текстайл Рентал Сервісез» разом із фірмами «Скай Трейд Україна» і «ТК-Профітекс». Фірма «Скай Трейд Україна» є постачальником бебі-боксів та належить «Скай Трейд Оперейшнз Лімітед» із Гонконгу та Олексію Волохову. Це син ексдепутата Світловодської міськради від «Батьківщини» Сергія Волохова. Фірмою «ТК-Профітекс» із групи «ТК-Груп» володіють Вадим Пашинський, Олександр Соколовський та Володимир Марценюк.

Столичним виробником «Діфрано Юніон» (інтернет-магазин «Аквафільтр» та бренд «Organik») володіє і керує Дмитро Жадаєв з окупованого Криму. До 2019 року він володів і керував київським «Торговельно-виробничим центром «Діфрано Юніон», який зараз як «Акваспецбуд» належить нинішньому директору Антону Щуріхіну та Олегу Мудрому.

Столичною «М.Б.» (інтернет-магазин медобладнання «Medbasis») володіє і керує Денис Самарський, зареєстрований в окупованому Харцизьку. Свого часу співзасновником був Єсаі Пилосян. До того фірмою володіла Юлія Балюк, а ще раніше – з Іриною Морозовою.

Ще Самарський є засновником «Грін Лоджистік» сам і «Міжнародний благодійний фонд «Милосердя світу» з Пилосяном і Сергієм Пашиним. Колись цей фонд був «Благодійним фондом Сергія Рибалка», дніпровського екснардепа від Радикальної партії Олега Ляшка.